Головна
м.Київ, вул.Велика Житомирська, 33
+380 44 272-29-11
+380 44 279-18-99 (прес-служба)
Про Палату
ТПП України сьогодні

Торгово-промислова палата України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах об`єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об`єднання.

На цей час членами ТПП України є майже 10 тисяч господарюючих суб'єктів всіх форм власності.

Головне завдання Палати: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв`язків між українськими підприємцями та їх зарубіжними партнерами, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами.

ТПП України виконує свої функції самостійно або через регіональні торгово-промислові палати, які діють на території Автономної Республіки Крим, в областях, містах Києві і Севастополі, а також через створені нею підприємства та інші організації, які вона об'єднує і діяльність яких координує.

Палати надають практичну допомогу підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприяють розвитку експорту українських товарів та послуг, для чого надають своїм членам широкий спектр професійних послуг, в тому числі консультаційних з питань зовнішньої торгівлі та оцінки ринків, проводять незалежну експертизу товарів, здійснюють оцінку рухомого і нерухомого майна, нематеріальних активів, надають послуги з штрихового кодування товарів, патентно-ліцензійні послуги, оформляють документацію з метою забезпечення захисту прав на інтелектуальну власність та ін. Палати надають українським та іноземним підприємцям ділову та юридичну інформацію, організовують семінари, конференції, виставки в Україні і за кордоном, забезпечують ділові переговори з економічних питань.

Торгово-промислова палата України і регіональні палати уповноважені Урядом України видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, надають послуги, пов'язані з видачею зазначених документів.

ТПП України засвідчує обставини форс-мажору, а також торговельні та портові звичаї, заведені в Україні.

ТПП України веде Недержавний реєстр вітчизняних підприємств, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів у підприємницькій діяльності в Україні та за її межами. Реєстраційне свідоцтво, видане Палатою, підтверджує стабільний фінансовий стан підприємств, дає гарантію їх партнерам у тому, що таким підприємствам можна довіряти.

При ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд, що отримав широке визнання в світі, Морська арбітражна комісія, Третейський арбітражний суд.

Структурним підрозділом ТПП України є Комітет з питань розвитку виробничої кооперації з підприємствами країн СНД. При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, а також експертизу з питань, що стосуються прав та інтересів підприємців, готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади щодо їх вдосконалення.

ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи, Ділової ради Чорноморського економічного співтовариства, Асоціації ТПП Центральної Європейської Ініціативи.

ТПП України має в 11 країнах світу своїх представників, підтримує партнерські зв'язки з аналогічними національними та регіональними структурами майже у 90 країнах світу.

З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює зі своїми закордонними партнерами спільні дорадчі органи - ділові ради, змішані торгові палати. Представники Палати входять до складу 69 міжурядових комісій з питань торгово-економічного співробітництва, підкомісій і робочих груп в них.

Пропаганда діяльності ТПП України, підтримка її членів, сприяння розвитку підприємництва, інформування широких ділових кіл про зміни у податковому і митному законодавстві України, про стан на внутрішньому і зовнішньому ринках - завдання журналу «Діловий вісник». Регулярно про діяльність ТПП України на 5-му каналі українського телебачення інформує програма «Палата».

ГЕННАДІЙ ЧИЖИКОВ: «СПІВРОБІТНИЦТВО ФРАНЦУЗЬКОГО І УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ СТАЄ МОЖЛИВИМ ЗАВДЯКИ АКТИВНІЙ РОЛІ ТА ВЗАЄМОДІЇ ПАЛАТ»

Основні напрямки діяльності французьких компаній, що завітали до Запоріжжя - банківські послуги, туризм, проектування у сфері транспорту, міського розвитку, охорона навколишнього середовища, агропромисловий ринок, препарати захисту агропродукції. В2В-перемовини запорізьких та французьких компаній відбулися у рамках французько-українського економічного круглого столу у Запорізькій торгово-промисловій палаті.

06.12.2016

Докладніше...

ПОТУЖНОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ ЗДАТНІ ПОДОЛАТИ ДЕФІЦИТ ВАНТАЖНИХ ВАГОНІВ В УКРАЇНІ

Україна володіє значними вагонобудівними потужностями (56 тисяч вагонів/рік), які після втрати російського ринку не завантажені. За останні 5 років обсяги залізничних вантажоперевезень скоротилися на 25% . Середній вік вантажних вагонів вітчизняного парку становить 22 роки. Незадовільний технічний стан призвів до зниження їх продуктивності на третину. Вплив виробництва вагонів в Україні на вітчизняну економіку, необхідність запуску операційної програми виробництва нових вантажних вагонів в Україні та комплекс заходів для її впровадження, тарифну політику, як інструмент стимулювання приватних інвестицій у виробництво вантажних вагонів і новий технічний регламент експлуатації вагонного парку експерти обговорили на засіданні Комітету з промислової модернізації при ТПП України.

06.12.2016

Докладніше...

УКРАЇНО-АЛБАНСЬКИЙ ФОРУМ ОБ'ЄДНАВ БІЗНЕС ДВОХ КРАЇН

Албанський бізнес готовий експортувати в Україну високоякісні цитрусові, оливкову олію і надавати туристичні послуги. Укладання контрактів із українськими виробниками цукру, зерна, солі, кормів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки, готових поставляти дану продукцію в Албанію обговорили під час україно-албанському бізнес-форумі.

06.12.2016

Докладніше...

НІМЕЧЧИНА - ПЕРСПЕКТИВНЕ ДЖЕРЕЛО ІНВЕСТИЦІЙ ДЛЯ УКРАЇНИ

Німеччина є найбільшим ринком ЄС і одним із найголовніших торговельно-інвестиційних партнерів України. Розвиваючи відносини з Німеччиною, наша держава прискорює свій шлях до євроінтеграції. ТПП України, 4 регіональних ТПП у партнерстві з DIHK (об'єднання торгово-промислових палат Німеччини) реалізують спільний проект, основна мета якого - сприяти успішному освоєнню вітчизняними МСП нових ринків, а отже - зростанню економіки України. Активно збільшується кількість українських стипендіатів у Німеччині. Ці й інші питання обговорили під час зустрічі у ТПП України президент Палати Геннадій Чижиков і посол Німеччини в Україні Ернст Вольфганг Райхель.

05.12.2016

Докладніше...

УКРАЇНА ТА МАКЕДОНІЯ СТВОРЯТЬ ДІЛОВУ РАДУ ДЛЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ СПІВРОБІТНИЦТВА

Про це йшлося під час ділового візиту заступника Міністра закордонних справ Республіки Македонія Ілія Ісайловскі та посла Македонії в Україні Столе Змейковскі у ТПП України. Ілія Ісайловскі запропонував створити україно-македонську ділову раду, яка стане надійним посередником для бізнесів обох країн, що зацікавлені у партнерстві та допоможе працювати на конкретні результати.

05.12.2016

Докладніше...

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «ЗА ОСТАННІ КІЛЬКА ТИЖНІВ Я ВЖЕ ВДРУГЕ ПРИХОДЖУ В ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВУ ПАЛАТУ. ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО УРЯДУ НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВИМ Є СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ»

Про це Прем'єр-міністр України сказав у другий день Другої міжнародної торгово-промислової конференції «Зони вільної торгівлі: можливості та виклики для України та партнерів» на гала-сесії за участі урядовців, бізнес-спільноти та представників міжнародного середовища.

02.12.2016

Докладніше...

ГЕННАДІЙ ЧИЖИКОВ: «СПІЛЬНА РОБОТА ВЛАДИ ТА БІЗНЕСУ ЗА УЧАСТЮ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ ДОЗВОЛИТЬ ДОСЯГТИ ДІЄВОГО РЕЗУЛЬТАТУ НА ОБРАНОМУ ШЛЯХУ»

Про це на Другій міжнародній торгово-промисловій конференції «Зони вільної торгівлі: можливості та виклики для України та партнерів» сказав президент ТПП України.

01.12.2016

Докладніше...

версія для друку