Головна
м.Київ, вул.Велика Житомирська, 33
+380 44 272-29-11
+380 44 279-18-99 (прес-служба)
Про Палату
ТПП України сьогодні

Торгово-промислова палата України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах об`єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об`єднання.

На цей час членами ТПП України є майже 10 тисяч господарюючих суб'єктів всіх форм власності.

Головне завдання Палати: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв`язків між українськими підприємцями та їх зарубіжними партнерами, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами.

ТПП України виконує свої функції самостійно або через регіональні торгово-промислові палати, які діють на території Автономної Республіки Крим, в областях, містах Києві і Севастополі, а також через створені нею підприємства та інші організації, які вона об'єднує і діяльність яких координує.

Палати надають практичну допомогу підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприяють розвитку експорту українських товарів та послуг, для чого надають своїм членам широкий спектр професійних послуг, в тому числі консультаційних з питань зовнішньої торгівлі та оцінки ринків, проводять незалежну експертизу товарів, здійснюють оцінку рухомого і нерухомого майна, нематеріальних активів, надають послуги з штрихового кодування товарів, патентно-ліцензійні послуги, оформляють документацію з метою забезпечення захисту прав на інтелектуальну власність та ін. Палати надають українським та іноземним підприємцям ділову та юридичну інформацію, організовують семінари, конференції, виставки в Україні і за кордоном, забезпечують ділові переговори з економічних питань.

Торгово-промислова палата України і регіональні палати уповноважені Урядом України видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, надають послуги, пов'язані з видачею зазначених документів.

ТПП України засвідчує обставини форс-мажору, а також торговельні та портові звичаї, заведені в Україні.

ТПП України веде Недержавний реєстр вітчизняних підприємств, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів у підприємницькій діяльності в Україні та за її межами. Реєстраційне свідоцтво, видане Палатою, підтверджує стабільний фінансовий стан підприємств, дає гарантію їх партнерам у тому, що таким підприємствам можна довіряти.

При ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд, що отримав широке визнання в світі, Морська арбітражна комісія, Третейський арбітражний суд.

Структурним підрозділом ТПП України є Комітет з питань розвитку виробничої кооперації з підприємствами країн СНД. При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, а також експертизу з питань, що стосуються прав та інтересів підприємців, готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади щодо їх вдосконалення.

ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи, Ділової ради Чорноморського економічного співтовариства, Асоціації ТПП Центральної Європейської Ініціативи.

ТПП України має в 11 країнах світу своїх представників, підтримує партнерські зв'язки з аналогічними національними та регіональними структурами майже у 90 країнах світу.

З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює зі своїми закордонними партнерами спільні дорадчі органи - ділові ради, змішані торгові палати. Представники Палати входять до складу 69 міжурядових комісій з питань торгово-економічного співробітництва, підкомісій і робочих груп в них.

Пропаганда діяльності ТПП України, підтримка її членів, сприяння розвитку підприємництва, інформування широких ділових кіл про зміни у податковому і митному законодавстві України, про стан на внутрішньому і зовнішньому ринках - завдання журналу «Діловий вісник». Регулярно про діяльність ТПП України на 5-му каналі українського телебачення інформує програма «Палата».

ПРЕМ'ЄР ТА ПРЕДСТАВНИКИ БІЗНЕСУ ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАДОВОЛЕНИМИ ВЗАЄМНИМ ДІАЛОГОМ

За ініціативи ТПП України прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з представниками вітчизняних компаній для обговорення актуальних питань бізнесу. «В цілому, я задоволений відвертістю розмови», - зазначив він після закінчення зустрічі. Володимир Гройсман закликав представників вітчизняних підприємств до співпраці у напрацюванні потрібних рішень щодо проблем національної економіки. «Ми повністю готові до якісного і спільного діалогу», - зазначив він.

27.05.2016

Докладніше...

ВИСТАВКА «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ » ПОКЛИКАНА ПРОДЕМОНСТРУВАТИ ПОТЕНЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ КИЄВА ТА ДОПОМОГТИ ЗНАЙТИ ІНОЗЕМНИХ ПАРТНЕРІВ

Саме таке таке завдання ставили перед собою організатори виставки «Зроблено в Україні», яка пройшла в Торгово-промисловій палаті України.

27.05.2016

Докладніше...

У ТПП УКРАЇНИ КРАЩІ СТОЛИЧНІ ВИРОБНИКИ ПРЕДСТАВИЛИ ВЛАСНУ ПРОДУКЦІЮ В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ»

Продукцію кращих підприємств Києва сьогодні представили на виставці-презентації «Зроблено в Києві» в рамках національного проекту серії виставкових заходів із такою ж назвою, яка відбувається в Торгово-промисловій палаті України.

27.05.2016

Докладніше...

ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: «МИ ПОВИННІ ЗМУСИТИ ПАРЛАМЕНТ ВІДСТОЮВАТИ ІНТЕРЕСИ МІСЦЕВИХ ГРОМАД»

Учасники Асоціації міст України повинні працювати над тим, аби змусити депутатів Верховної Ради відстоювати інтереси місцевих громад. Про це заявив мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко під час засідання Правління асоціації в Торгово-промисловій палаті України.

27.05.2016

Докладніше...

ФУНКЦІЯ ЗАСВІДЧЕННЯ КОМЕРЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ В СИСЕМІ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВИХ ПАЛАТ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ ЗА ПРИНЦИПОМ «ВІДКРИТЕ НЕБО»

Планується, що з 1 вересня 2016 року регіональні торгово-промислові палати України розпочнуть здійснювати функцію засвідчення комерційних документів. Про це йшлося під час зустрічі з представниками консульських відділів країн Єгипту, Філіппін, Індії, Ірану, Іраку, Катару, Об'єднаних Арабських Еміратів і В'єтнаму, за участю яких відбулася нарада в ТПП України, аби обговорити нововведення та порадитися, як у стислі терміни його втілити.

26.05.2016

Докладніше...

«СЛОБОЖАНСЬКИЙ МІСТ-2016» - ШАНС НАБЛИЗИТИ ЄВРОПУ

XІІI Міжнародна універсальна виставка міжрегіональної і зовнішньоекономічної співпраці «Слобожанський міст-2016» представила здобутки найпотужніших підприємств Сумської області - лідерів у галузях машинобудування, переробної, легкої промисловості, енергетичного комплексу, консалтингу, освіти та інформаційних технологій. Захід зібрав понад 40 підприємств Сумщини.

26.05.2016

Докладніше...

ТПП УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЛА МІНІСТРА ІНФРАСТРУКТУРИ ТА МЕРА КИЄВА ПРИПИНИТИ РУЙНУВАТИ ДОРОГИ

Створити сучасні стоянки й автокемпінги для відстою автотранспортних засобів біля м. Києва, прискорити прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення», залучати інвесторів до будівництва сучасних автовокзалів на в'їздах до м. Києва - такі пропозиції Комітет підприємців сфери транспорту при ТПП України подав меру Києва, КМДА та Міністерству інфраструктури.

26.05.2016

Докладніше...

версія для друку