Головна
м.Київ, вул.Велика Житомирська, 33
+380 44 272-29-11
+380 44 279-18-99 (прес-служба)
Про Палату
ТПП України сьогодні

Торгово-промислова палата України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах об`єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об`єднання.

На цей час членами ТПП України є майже 10 тисяч господарюючих суб'єктів всіх форм власності.

Головне завдання Палати: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв`язків між українськими підприємцями та їх зарубіжними партнерами, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами.

ТПП України виконує свої функції самостійно або через регіональні торгово-промислові палати, які діють на території Автономної Республіки Крим, в областях, містах Києві і Севастополі, а також через створені нею підприємства та інші організації, які вона об'єднує і діяльність яких координує.

Палати надають практичну допомогу підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприяють розвитку експорту українських товарів та послуг, для чого надають своїм членам широкий спектр професійних послуг, в тому числі консультаційних з питань зовнішньої торгівлі та оцінки ринків, проводять незалежну експертизу товарів, здійснюють оцінку рухомого і нерухомого майна, нематеріальних активів, надають послуги з штрихового кодування товарів, патентно-ліцензійні послуги, оформляють документацію з метою забезпечення захисту прав на інтелектуальну власність та ін. Палати надають українським та іноземним підприємцям ділову та юридичну інформацію, організовують семінари, конференції, виставки в Україні і за кордоном, забезпечують ділові переговори з економічних питань.

Торгово-промислова палата України і регіональні палати уповноважені Урядом України видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, надають послуги, пов'язані з видачею зазначених документів.

ТПП України засвідчує обставини форс-мажору, а також торговельні та портові звичаї, заведені в Україні.

ТПП України веде Недержавний реєстр вітчизняних підприємств, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів у підприємницькій діяльності в Україні та за її межами. Реєстраційне свідоцтво, видане Палатою, підтверджує стабільний фінансовий стан підприємств, дає гарантію їх партнерам у тому, що таким підприємствам можна довіряти.

При ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд, що отримав широке визнання в світі, Морська арбітражна комісія, Третейський арбітражний суд.

Структурним підрозділом ТПП України є Комітет з питань розвитку виробничої кооперації з підприємствами країн СНД. При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, а також експертизу з питань, що стосуються прав та інтересів підприємців, готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади щодо їх вдосконалення.

ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи, Ділової ради Чорноморського економічного співтовариства, Асоціації ТПП Центральної Європейської Ініціативи.

ТПП України має в 11 країнах світу своїх представників, підтримує партнерські зв'язки з аналогічними національними та регіональними структурами майже у 90 країнах світу.

З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює зі своїми закордонними партнерами спільні дорадчі органи - ділові ради, змішані торгові палати. Представники Палати входять до складу 69 міжурядових комісій з питань торгово-економічного співробітництва, підкомісій і робочих груп в них.

Пропаганда діяльності ТПП України, підтримка її членів, сприяння розвитку підприємництва, інформування широких ділових кіл про зміни у податковому і митному законодавстві України, про стан на внутрішньому і зовнішньому ринках - завдання журналу «Діловий вісник». Регулярно про діяльність ТПП України на 5-му каналі українського телебачення інформує програма «Палата».

ТПП УКРАЇНИ І ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЗЕЛЕНА СМУГА» ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО

У рамках угоди передбачено: об'єднання зусиль і координація дій у співпраці у сферах енергетики й енергозбереження, поліпшення охорони здоров'я населення й екологічної ситуації, у розвитку сільського господарства в Україні. Меморандум підписали перший віце-президент ТПП України Михайло Непран і директор ГО «Зелена смуга» Олександр Куклишин.

29.09.2016

Докладніше...

УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС ПОЇДЕ ДОМОВЛЯТИСЬ ПРО СПІВПРАЦЮ ДО НОРВЕГІЇ

18 жовтня 2016 р. в Осло відбудеться українсько-норвезький бізнес-форум. Наразі Торгово-промислова палата України формує бізнес-делегацію для відвідання Норвегії. Подробиці проведення заходу обговорили перший віце-президент ТПП України Михайло Непран та голова правління Норвезько-української торгової палати Лаксмі Аккараю в Осло. Там відбулося перше засідання українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у сферах торгівлі, підприємництва й економіки за участю міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика та міністра торгівлі і промисловості Норвегії Моніки Меланд.

27.09.2016

Докладніше...

КОМІТЕТ АПК ПРИ ТПП УКРАЇНИ НЕ ПІДТРИМУЄ НОВОВВЕДЕННЯ В ЗАКОНОДАВСТВО ПРО РИНОК ЗЕМЛІ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин днями рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу законопроект N 4010а, який регулює укладання договорів емфітевзису для сільськогосподарських земель і встановлює строк їх дії у межах 50 років. На практиці це означатиме не оренду, а купівлю землі. Члени комітету підприємців АПК при ТПП України обговорили проект закону та підготували висновки та рекомендації, аби надіслати органам влади.

27.09.2016

Докладніше...

БЛИЗЬКО 30 УКРАЇНСЬКИХ КОМПАНІЙ ПОЇДУТЬ ДО ВІДНЯ НА УКРАЇНСЬКО-АВСТРІЙСЬКИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ 20 ЖОВТНЯ

Організатором заходу з української сторони традиційно виступить Торгово-промислова палата України. Вітчизняну бізнес-делегацію очолить президент Палати Геннадій Чижиков. Такий форум є щорічним і проводиться спільно з Федеральною палатою економіки Австрії та Посольством України в Австрії з 2007 року. Зокрема, в минулому році його відвідали представники 130 австрійських і 60 українських компаній.

27.09.2016

Докладніше...

МАЛАЙЗІЯ МАЄ ВСІ ШАНСИ СТАТИ НОВИМ РИНКОМ ЗБУТУ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Україна та Малайзія мають величезний потенціал для співробітництва у сферах оборони, інфраструктурних проектів та туризму. Протягом останніх місяців відбувається зростання товарообігу між Україною та Малайзією, що говорить про збільшення зацікавленості бізнесу обох країн налагодити тісні зв'язки.

26.09.2016

Докладніше...

КОМАНДА ТПП УКРАЇНИ ПРОБІЖИТЬ ДИСТАНЦІЮ НА WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON - 2016, ЩОБ ДОПОМОГТИ МАЛЕНЬКИМ ПАЦІЄНТАМ

ТПП України разом із міжнародним благодійним Фондом «Кожен Може» в рамках Wizz Air Кyiv City Marathon - 2016 у рекордні строки - всього за кілька годин - зібрала 20 тисяч грн. на придбання інфузоматів для маленьких пацієнтів Інституту нейрохірургії імені Ромоданова.

26.09.2016

Докладніше...

ЗА СПРИЯННЯ ТПП УКРАЇНИ У КИРГИЗСТАНІ ПРОВЕЛИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ УКРАЇНСЬКИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

Віце-президент ТПП України Валерій Король і представники українського бізнесу провели презентацію українських інвестиційних проектів у Бішкеку під час українсько-киргизького бізнес-форуму, ініційованого ТПП України.

26.09.2016

Докладніше...

версія для друку