Головна
м.Київ, вул.Велика Житомирська, 33
+380 44 272-29-11
+380 44 279-18-99 (прес-служба)
Про Палату
ТПП України сьогодні

Торгово-промислова палата України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах об`єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об`єднання.

На цей час членами ТПП України є майже 10 тисяч господарюючих суб'єктів всіх форм власності.

Головне завдання Палати: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв`язків між українськими підприємцями та їх зарубіжними партнерами, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами.

ТПП України виконує свої функції самостійно або через регіональні торгово-промислові палати, які діють на території Автономної Республіки Крим, в областях, містах Києві і Севастополі, а також через створені нею підприємства та інші організації, які вона об'єднує і діяльність яких координує.

Палати надають практичну допомогу підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприяють розвитку експорту українських товарів та послуг, для чого надають своїм членам широкий спектр професійних послуг, в тому числі консультаційних з питань зовнішньої торгівлі та оцінки ринків, проводять незалежну експертизу товарів, здійснюють оцінку рухомого і нерухомого майна, нематеріальних активів, надають послуги з штрихового кодування товарів, патентно-ліцензійні послуги, оформляють документацію з метою забезпечення захисту прав на інтелектуальну власність та ін. Палати надають українським та іноземним підприємцям ділову та юридичну інформацію, організовують семінари, конференції, виставки в Україні і за кордоном, забезпечують ділові переговори з економічних питань.

Торгово-промислова палата України і регіональні палати уповноважені Урядом України видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, надають послуги, пов'язані з видачею зазначених документів.

ТПП України засвідчує обставини форс-мажору, а також торговельні та портові звичаї, заведені в Україні.

ТПП України веде Недержавний реєстр вітчизняних підприємств, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів у підприємницькій діяльності в Україні та за її межами. Реєстраційне свідоцтво, видане Палатою, підтверджує стабільний фінансовий стан підприємств, дає гарантію їх партнерам у тому, що таким підприємствам можна довіряти.

При ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд, що отримав широке визнання в світі, Морська арбітражна комісія, Третейський арбітражний суд.

Структурним підрозділом ТПП України є Комітет з питань розвитку виробничої кооперації з підприємствами країн СНД. При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, а також експертизу з питань, що стосуються прав та інтересів підприємців, готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади щодо їх вдосконалення.

ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи, Ділової ради Чорноморського економічного співтовариства, Асоціації ТПП Центральної Європейської Ініціативи.

ТПП України має в 11 країнах світу своїх представників, підтримує партнерські зв'язки з аналогічними національними та регіональними структурами майже у 90 країнах світу.

З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює зі своїми закордонними партнерами спільні дорадчі органи - ділові ради, змішані торгові палати. Представники Палати входять до складу 69 міжурядових комісій з питань торгово-економічного співробітництва, підкомісій і робочих груп в них.

Пропаганда діяльності ТПП України, підтримка її членів, сприяння розвитку підприємництва, інформування широких ділових кіл про зміни у податковому і митному законодавстві України, про стан на внутрішньому і зовнішньому ринках - завдання журналу «Діловий вісник». Регулярно про діяльність ТПП України на 5-му каналі українського телебачення інформує програма «Палата».

АЛЬТЕРНАТИВИ РИНКУ ЗЕМЕЛЬ ЧИ РИНОК БЕЗ АЛЬТЕРНАТИВИ?

В Україні впродовж останніх років активно ведеться пошук оптимальної правової моделі ринку земель сільськогосподарського призначення, за якої можна скасувати мораторій на продаж таких земель і запровадити їх ринковий обіг. В суспільстві досі відсутній консенсус щодо шляхів і способів вирішення питання скасування мораторію та завершення 25-річної земельної реформи в нашій країні. Під час круглого столу комітету підприємців у сфері АПК при ТПП України відбулось всебічне експертне обговорення актуальних питань формування правової моделі ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні з урахуванням досвіду європейських країн та економіко-соціальних і правових реалій нашої держави.

27.10.2016

Докладніше...

10-й УКРАЇНО-АВСТРІЙСЬКИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ ПОКАЗАВ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ АВСТРІЇ У ІНВЕСТИЦІЙНОМУ СПІВРОБІТНИЦТВІ

Австрія виявила небувалу зацікавленність до України, як до об'єкту для інвестицій. Це довів українсько-австрійський форум, що вже вдесяте відбувся у Відні. Бізнес-форум зібрав 40 українських і понад 80 австрійських компаній. Серед австрійських компаній, що виявили інтерес до форуму, - Advance Agrifood Management, CMT International, Fronius International, Herz Energietechnik, Kapsch Trafficcom тощо. Українським підприємцям вдалося налагодити ділові контакти з австрійськими колегами у сфері виробничої кооперації.

26.10.2016

Докладніше...

УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ РОЗГЛЯДАЮТЬ ІСПАНІЮ ЯК ПЛАТФОРМУ ДЛЯ ВИХОДУ НА РИНКИ ПІВНІЧНОЇ АФРИКИ

Торгівля з Україною відіграє дуже важливу роль для Іспанії. Й інтерес українських підприємців до цієї країни великий. Представник ТПП України в Барселоні активно працює в напрямах залучення інвестицій із обох сторін, а також розширення асортименту вітчизняної продукції на іспанському. Ці й інші пункти співпраці обговорили під час зустрічі в ТПП України віце-президент Валерій Король і Хайме Санчес, торговий аташе Посольства Іспанії в Україні.

25.10.2016

Докладніше...

«ХЛІБНІ КОШИКИ» ЄВРОПИ Й СВІТУ ОБ'ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ

Латинська Америка - один із пріоритетів ТПП України на 2017 рік з точки зору розвитку зовнішньоекономічних відносин. Навесні наступного року планується візит української бізнес-делегації до цього регіону. 22 листопада поточного року буде організовано презентацію «Doing Business with Argentina» в ТПП України. Три основних галузі для співробітництва України й Аргентини - енергетична, авіакосмічна й агропромислова. Ці й інші питання обговорили під час зустрічі президент ТПП України Геннадій Чижиков і посол Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо. Посол також запросив українську делегацію на «міні-Давос», який відбудеться в квітні 2017 року в Аргентині.

24.10.2016

Докладніше...

ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМЦІВ НАВЧАТЬ БУДУВАТИ КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Президент ТПП України Геннадій Чижиков, президент Фонду Східної Європи Віктор Лях та директор програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ)Тамара Соляник оголосили про спільний намір стратегічно працювати у проведенні цілої низки освітніх заходів для МСП, а саме тренінгів, навчальних семінарів, інформаційних сесій.

24.10.2016

Докладніше...

УКРАЇНА ТА РЕСПУБЛІКА ІРАН ВІДКРИВАЮТЬ НОВУ СТОРІНКУ БІЗНЕС-ВІДНОСИН

Цього року за підтримки Торгово-промислової палати України та Посольства Ісламської Республіки Іран у Києві з 26-29 жовтня пройде виставка IRAN EXPO. На столичному майданчику зберуться іранські й українські підприємці, аби надолужити та примножити бізнес-можливості. Про це й інше йшлося на прес-конференції у ТПП України за участю першого віце-президента Палати Михайла Непрана та голови оргкомітету виставки Меді Саєдозакеріна.

21.10.2016

Докладніше...

УКРАЇНСЬКІ ФАХІВЦІ ВЖЕ 15 РОКІВ ПІДВИЩУЮТЬ КВАЛІФІКАЦІЮ В РАМКАХ НІМЕЦЬКОЇ ПРОГРАМИ

Програма «Fit for Partnership with Germany» в Україні за 15 років своєї активної роботи підготувала понад тисячу українських менеджерів зі всіх регіонів країни. Ця програма фінансується Федеральним міністерством економіки та енергетики Німеччини, підтримана Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та організована Товариством з міжнародного співробітництва GIZ (ФРН), Особливо її корисність оцінили підприємці малого та середнього бізнесу.

21.10.2016

Докладніше...

версія для друку