Головна
м.Київ, вул.Велика Житомирська, 33
+380 44 272-29-11
+380 44 279-18-99 (прес-служба)
Про Палату
ТПП України сьогодні

Торгово-промислова палата України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах об`єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об`єднання.

На цей час членами ТПП України є майже 10 тисяч господарюючих суб'єктів всіх форм власності.

Головне завдання Палати: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв`язків між українськими підприємцями та їх зарубіжними партнерами, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами.

ТПП України виконує свої функції самостійно або через регіональні торгово-промислові палати, які діють на території Автономної Республіки Крим, в областях, містах Києві і Севастополі, а також через створені нею підприємства та інші організації, які вона об'єднує і діяльність яких координує.

Палати надають практичну допомогу підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприяють розвитку експорту українських товарів та послуг, для чого надають своїм членам широкий спектр професійних послуг, в тому числі консультаційних з питань зовнішньої торгівлі та оцінки ринків, проводять незалежну експертизу товарів, здійснюють оцінку рухомого і нерухомого майна, нематеріальних активів, надають послуги з штрихового кодування товарів, патентно-ліцензійні послуги, оформляють документацію з метою забезпечення захисту прав на інтелектуальну власність та ін. Палати надають українським та іноземним підприємцям ділову та юридичну інформацію, організовують семінари, конференції, виставки в Україні і за кордоном, забезпечують ділові переговори з економічних питань.

Торгово-промислова палата України і регіональні палати уповноважені Урядом України видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, надають послуги, пов'язані з видачею зазначених документів.

ТПП України засвідчує обставини форс-мажору, а також торговельні та портові звичаї, заведені в Україні.

ТПП України веде Недержавний реєстр вітчизняних підприємств, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів у підприємницькій діяльності в Україні та за її межами. Реєстраційне свідоцтво, видане Палатою, підтверджує стабільний фінансовий стан підприємств, дає гарантію їх партнерам у тому, що таким підприємствам можна довіряти.

При ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд, що отримав широке визнання в світі, Морська арбітражна комісія, Третейський арбітражний суд.

Структурним підрозділом ТПП України є Комітет з питань розвитку виробничої кооперації з підприємствами країн СНД. При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, а також експертизу з питань, що стосуються прав та інтересів підприємців, готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади щодо їх вдосконалення.

ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи, Ділової ради Чорноморського економічного співтовариства, Асоціації ТПП Центральної Європейської Ініціативи.

ТПП України має в 11 країнах світу своїх представників, підтримує партнерські зв'язки з аналогічними національними та регіональними структурами майже у 90 країнах світу.

З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює зі своїми закордонними партнерами спільні дорадчі органи - ділові ради, змішані торгові палати. Представники Палати входять до складу 69 міжурядових комісій з питань торгово-економічного співробітництва, підкомісій і робочих груп в них.

Пропаганда діяльності ТПП України, підтримка її членів, сприяння розвитку підприємництва, інформування широких ділових кіл про зміни у податковому і митному законодавстві України, про стан на внутрішньому і зовнішньому ринках - завдання журналу «Діловий вісник». Регулярно про діяльність ТПП України на 5-му каналі українського телебачення інформує програма «Палата».

ДФС ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ БЕЗПІДСТАВНИХ ПРОСТОЇВ НА КОРДОНАХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ІЗ ТОВАРАМИ

Державною фіскальною службою України на виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України опрацьовано лист Торгово-промислової палати щодо необхідності термінового вирішення проблеми скупчення транспортних засобів на українсько-польському державному кордоні. За наявною в ДФС України інформацією, причиною виникнення черг автомобілів у пунктах пропуску є уповільнення здійснення митних процедур співробітниками Митної служби Республіки Польща.

16.08.2016

Докладніше...

ПРЕДСТАВНИКИ ВІТЧИЗНЯНИХ ТУРОПЕРАТОРІВ І СЛУЖБ АЕРОПОРТІВ СІЛИ ЗА СТІЛ ПЕРЕГОВОРІВ

У рейтингу ефективності найбільших держкомпаній інфраструктури за показниками чистого прибутку та рентабельності EBITDA член ТПП України міжнародний аеропорт «Бориспіль» показав рентабельність усупереч спаду в авіагалузі. Попри це, є чимало проблем у розвитку авіаційних перевезень і туризму в Україні: крадіжки багажу, довгі черги реєстрації на рейс, непрості процедури проходження митного та прикордонного контролю. З такими труднощами під час перельотів стикається чи не кожен авіапасажир. Про рівень якості обслуговування та гарантування безпеки йшлося на засіданні авіаційного і туристичного комітетів при Торгово-промисловій палаті України, учасниками якого були працівники провідних авіаліній і керівництво найбільшого летовища країни.

11.08.2016

Докладніше...

У ТПП УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУЮТЬ БІЗНЕС-МОЖЛИВОСТІ ЄГИПТУ

На сьогодні основними торговельними партнерами Єгипту є США, Німеччина, Китай, Іспанія й Італія. Продовжити цей список має шанс й Україна. Асоціація молодих підприємців і промисловців Єгипту ініціювала проведення в ТПП України низки тематичних презентацій галузей промисловості. Крім того, бізнесмени обох країн матимуть нагоду в форматі b2b обговорити перспективні напрями співпраці.

10.08.2016

Докладніше...

GREEN MIND - 2016: ГЛОБАЛЬНА МЕРЕЖА ЕКОЛОГІЧНОГО МАРКУВАННЯ

Цьогоріч до роботи форуму сталого розвитку бізнесу GREEN MIND, що проходитиме в ТПП України 19-20 жовтня приєднаються експерти Глобальної мережі екологічного маркування (GEN) із 27 країн Європи, Азії, Америки, Океанії. Це надасть унікальну можливість для українського бізнесу ознайомитися з кращими практиками в сфері сталого споживання та виробництва, екологічної сертифікації та «зеленого» маркетингу.

09.08.2016

Докладніше...

ТПП УКРАЇНИ ПРОСИТЬ КАБМІН ПЕРЕГЛЯНУТИ УМОВИ ОПОДАТКУВАННЯ ПОСЛУГ ПОВІТРЯНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ПАСАЖИРІВ І ВАНТАЖУ

Комітет підприємців у сфері транспорту при ТПП України звернувся до Кабміну з проханням дослідити вплив на економіку держави й авіаційну галузь податку на операції з повітряних перевезень пасажирів і багажу. У разі доцільності оподаткування повітряних перевезень комітет просить Кабмін сприяти врегулюванню цього питання шляхом включення до Податкового кодексу України відповідного податку, з визначенням його ставки, періодичності нарахування, порядку та строків сплати.

02.08.2016

Докладніше...

У ТПП УКРАЇНИ ПРОВЕДУТЬ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «ДЕРЖАВИ У ПОСТВОЄННОМУ КОНФЛІКТІ»

Відповідно до резолюції ТПП України за підсумками круглого столу, що відбувся у Палаті 21 липня 2016 р., прийнято рішення про проведення форуму за участю: держав, які мають непідконтрольні території або проблемні зони воєнного конфлікту; донорських держав; міжнародних організацій; народних депутатів України; членів уряду України; представників бізнесу із зони АТО або переміщених на території, що контролюються українською владою; представників неурядових організацій, які займаються врегулюванням конфліктів, правовим захистом внутрішньо переміщених осіб чи бізнесу; дипломатів.

01.08.2016

Докладніше...

ЗАВЕРШИВСЯ ПЕРШИЙ ТУР ВІДБОРУ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ НА СТАЖУВАННЯ В НІМЕЧЧИНІ

Старшокурсники українських вищих навчальних закладів уже втретє одержали можливість пройти стажування на німецьких підприємствах, яке триває від трьох до п'яти місяців. Для проходження практики у 2016 році передбачено не менше 30 місць, на які вже претендують понад 340 кандидатів. Втілення стипендіальної програми стало можливим завдяки зусиллям Європейського офісу, що діє при ТПП України.

01.08.2016

Докладніше...

версія для друку