м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

«ЕКОДЕВЕЛОП» знайомить аграрні господарства з біогазовими технологіями

17.05.2019

В Україні частка біоенергетики близько 3%, але потенційно «зелена» електроенергія може задовольнити усі потреби населення. Поки українські виробники зважують всі «за» та «проти» енергетичної незалежності і борються за «зелений» тариф, член ТПП України компанія «ЕКОДЕВЕЛОП» вже діє.

Компанія «ЕКОДЕВЕЛОП» побудувала і запустила дослідний біогазовий комплекс малої потужності (333 кВт) у селі Бзов Київської області. Експеримент полягав у тому, щоб познайомити аграрні господарства з біогазовими технологіями. Проект коштував 1,5 млн євро і має розрахунковий термін окупності шість-вісім років.

Сировинною базою для установки «ЕКОДЕВЕЛОП» є власна ферма на 950 корів, і додатково підприємство закуповує 8 т силосу на добу. Добове виробництво біогазу становить 3600 куб. м. БГУ може виробляти на рік 2,64 МВт/год електроенергії та 3,16 МВт/год теплової енергії. Крім того, додатковий дохід буде отриманий за рахунок виробництва рідких і твердих добрив — до 28 000 т на рік (добрива є природним «відходом» роботи будь-якої біогазової станції).

«За нашими розрахунками, Україна має стільки тваринницьких органічних відходів, що з них можна щороку одержувати 7 млрд м³ біогазу, і частково відмовитися від імпорту природного блакитного палива з Росії, Казахстану чи Киргизстану і тим самим умовно зекономити 6,5 млрд дол. Не використовуючи їх держава щодня на вітер викидає 5 млн дол. Для запобігання цього слід тільки налагодити в країні різноємкісні біогазові системи для господарств різних розмірів, як це зробили в «ЕКОДЕВЕЛОП», - каже Сергій Шпак, директор компанії.

За його словами, біогазові установки доступні для будь-якого сільськогосподарського підприємства. Безумовно, обладнання біо­газових систем у агроформуваннях залежить від розуміння, бажання і коштів їхніх керівників. Майбутнє країни неможливе без потужного аграрного сектору з розвинутим тваринництвом. Тому нехтування використанням органічних ресурсів є недалекоглядним. Аналіз результатів досліджень та накопичений світовий і вітчизняний досвід переконливо доводять, що розширення промислового виробництва та масове впровадження біогазових систем на тваринницьких комплексах допоможе в реалізації урядової політики, спрямованої на розвиток інноваційних технологій, утвердження України як високотехнологічної держави.

Користь установки для аграріїв та фермерів:

- енергозалежність 24/7

- диверсифікація бізнесу та додатковий прибуток

- зменшення собівартості продукції за рахунок економії на енергоносіях

- підвищення конкурентоспроможності продукції

- статус та сертифікація органічної та екопродукції для експорту в країни ЄС з доданою вартістю

- збільшення врожайності на 30% за рахунок органічних добрив, які виробляються після переробки

Користь установки для бізнесу:

- інвестиційні проекти з окупністю в 3-6 років

- екологічні інвестиції та соціальна відповідальність

- динамічний бізнес у секторі відновлюваної енергетики

- гарантований експорт продуктів переробки агро-відходів у Європу

«Біогазова установка необхідна не тільки для утилізації, не тільки для зменшення собівартості, але і для того, щоб експортувати органічну продукцію в Європу, де її не вистачає. Україна має потенціал, а значить стабільний попит і замовлення за вищою маржею. Це не теорія, а дійсність. Є фермери, які вже мають біогазові станції та експортують органічну продукцію в Швейцарію, ринок якої в органічному сегменті Європи становить 40% зростання щороку», - каже Сергій Шпак.

 

 

Анонси

Останні новини