м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Чернігівська школа трудової майстерності у фокусі уваги Президента України

12.06.2020

Проєкт Чернігівської ТПП Чернігівська школа трудової майстерності, який започатковано у партнерстві із чернігівським підприємством ТК Стиль, у фокусі уваги Президента України, керівництва Чернігова, асоціації підприємств легкої промисловості Легпром.

Сьогодні професійно-технічна освіта потребує докорінного реформування, оскільки, як показує практика, підприємства не готові чекати фахівців довгі 2 роки. Тому, як вихід, – швидке та якісне навчання безпосередньо на виробництві.

Саме такий проект під назвою Школа трудової майстерності реалізовує Чернігівська торгово-промислова палата у партнерстві із підприємством ТК Стиль. Чернігівська школа трудової майстерності - це 45 випускниць, які перекваліфікувались у швачок, та зайшли у виробництво.Головна мета  інноваційного навчального проєкту– дати якісні освітні послуги за короткий термін та забезпечити виробництво кваліфікованими кадрами.Виробнича та навчальна Програма, яка базується на принципі дуальної підготовки - теорія та практика прямо у стінах виробництва, дає свої гарні результати.

ЧТПП з партнерами взяла на себе відповідальність і за розробку програми, і за підбір викладачів, і за формування групи. На навчання до Школи приходять люди різних професій. Жодних вікових обмежень також немає. Проєкт дає змогу працевлаштувати робітників та сплачувати додатково податки до міського бюджету. А це розвиток не тільки підприємства, а й міста.

Це хороший приклад наслідування для інших підприємств і регіонів, аби на державному рівні робити подібне. Підприємствам – робочі кадри, людям – робота, місту – розвиток та процвітання.

Професійно-технічна освіта в Україні потребує змін. Приміром, у Німеччині освіта є однією зі складових німецької економіки. Майже 80% дітей отримують там професійно-технічну освіту, оскільки враховуються сучасні тренди і чітко спрямовується навчання до вимог ринку та роботодавця.

Нагадаємо,  Палата підтримує роботу НАК, котре максимально зацікавлене в залученні бізнесу до процесів створення кваліфікаційних центрів, професійних стандартів і розроблення нормативних документів. За словами керівництва агентства, в Україні перші кваліфікаційні центри, за оптимістичним сценарієм,  запрацюють восени. Вони  присвоюватимуть кваліфікацію без необхідності навчання у закладах освіти. Головна умова – пройти оцінювання: теоретичну і практичну складові.Наразі триває підготовчий етап: НАК розробило документ про акредитацію кваліфікаційних центрів, який має бути затверджений Кабінетом Міністрів України. Представники ТПП також зацікавлені у створенні кваліфікаційних центрів як на базі окремих регіональних ТПП, так і разом із партнерами в реальних секторах економіки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси

Останні новини