м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Малий і середній бізнес Донеччини: наявні можливості та перспективи сталого розвитку

07.12.2018

«Малий та середній бізнес Донеччини стає сильнішим завдяки своїй самостійності та ініціативності. Саме ви, підприємці, закладаєте сьогодні фундамент нової економіки України», - наголосив віце-президент Донецької ТПП, голова Регіональної ради підприємців в Донецькій області Максим Ануфрієв, вітаючи підприємців-учасників Національної практичної конференції «Малий і середній бізнес Донеччини: наявні можливості та перспективи сталого розвитку», яка розпочала роботу в Краматорську.

Учасниками конференції стали представники малого і середнього бізнесу, представники регіональних та національних органів державної влади, міністерств та профільних відомств, регіональної торгово-промислової палати, бізнес-асоціацій і громадських організацій, міжнародних організацій. В тематичній дискусії «Державна підтримка МСБ: успіх через діалог з суспільством і побудову довіри» модератором став генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В’ячеслав Биковець. Старший консультант з питань політики розвитку підприємництва, проект EU4Business/FORBIZ, за фінансуванням Делегації ЄС в Україні Наталя Баландіна розповіла про підтримку України з боку ЄС та можливості для МСП проекту FORBIZ.

Заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області, радник податкової та митної справи І рангу Олександр Троханенко розповів про зміни в структурі платників податків в Донецькій області у зв’язку з міграцією платників податків до інших областей. Заступник начальника філії – Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк» Олександр Койдан познайомив підприємців с пропозиціями АТ «Ощадбанк» для бізнесу. Про перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Донецькій області розповів директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України Володимир Устименко.

Під час другої тематичної дискусії Національної практичної конференції говорили про доступ до фінансових ресурсів для малого і середнього підприємництва.

Начальник управління розвитку підприємництва, адміністративних послуг та ринкового середовища департаменту економіки Донецької облдержадміністрації Ірина Дудуляк розповіла про грантову програму Донецької ОДА «Український донецький куркуль».

Програми допомоги для МСБ презентували: координатор програми «Економічне відродження і відновлення важливої інфраструктури Донбасу» ПРООН в Україні Володимир Лященко, заступник директора проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» Валері Райт, спеціаліст проекту відділу з надзвичайних ситуацій та стабілізації Міжнародної організації з міграції (IОМ) Максим Осаволюк.

Аналітик, координатор проектів групи фінансування МСБ Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Тимур Халілов розповів про програми ЄБРР з підтримки МСБ (консалтинг, гранти, кредитування).

Експерт з питань розвитку бізнесу в сільській місцевості проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Владислав Карпенко презентував ініціативи для агросектору.

Спеціаліст проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств» Владлен Сисун розповів про переваги бізнес-асоціацій. Про створення закупівельних груп в Донецькій та Луганській областях доповіла директор проектного офісу ГО «Взаємодія Плюс» Лариса Самосьонок. Також, був підписаний договір між харчовими підприємствами про створення закупівельної групи.

Головне в бізнесі – це віра у свої сили та любов до своєї справи! Саме про це говорили учасники заключної тематичної дискусії «Малий бізнес Донецького регіону: від Start-Up до успіху», модератором якої виступила голова ГО «Український донецький куркуль», голова ГО «Донбас Фешен Кластер» Ганна Петриченко.

В дискусії взяли участь підприємці: Віктор Німаніхін (м. Українськ), Ганна Матвієнко (с. Вірівка, Добропільський район), Данило Плахін (м. Краматорськ), Ян Гатицький (Ізюмський район), Дмитро Іванов (м. Лиман), Олена Брюховець (м. Мирноград).

Вони розповіли історії створення та розвитку свого бізнесу, говорили про грантову допомогу, яку вони отримали від донорських організацій (ПРООН в Україні, програма Донецької ОДА «Український донецький куркуль», Міжнародна організація з міграції, Данська рада у справах біженців).

Анонси

Останні новини