(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Розширення інвестиційного потенціалу територіальних громад

25.09.2020

23 вересня 2020 р. президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко взяв участь у регіональному форумі, присвяченому темі розвитку інвестиційного потенціалу об’єднаних територіальних громад.

Захід, організований Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, спрямований на активацію економічного співробітництва між бізнесом, владою, інвестиційними компаніями та об’єднаними територіальними громадами.

Голова Дніпропетровської обласної адміністрації Олександр Бондаренко, який привітав учасників з відкриттям Форуму, у своїй промові навів показники розвитку нашої області й акцентував увагу на тому, що Дніпропетровщина є українським лідером за багатьма напрямами, це дуже потужний економічний регіон, який має великий потенціал. Але для того, щоб інвестори не боялися вкладати кошти в нього, в наші територіальні громади, необхідно спочатку їх зацікавити. Як? Покращити умови в локаціях, де ми чекаємо інвесторів. Розширення інвестиційного потенціалу територіальних громад полягає у  формування привабливого для інвестора іміджу ОТГ, створення сприятливих умов для бізнесу та ефективної реалізації інвестицій. Стратегічним завданням є забезпечення збалансованого розвитку усієї території області. А це значить – кожна громада повинна внести свій вклад, керівники ОТГ мають надати стимули підприємцям працювати саме на їх території, інвестувати в їх громаду.

Петро Лашин, директор департаменту економічного розвитку ДОДА, зазначив, що необхідність досягнення територіальними громадами високого рівня фінансової спроможності було одним із завдань, які ставилися перед реформою адміністративно-територіального устрою України та місцевого самоврядування. Залучення інвестицій на місцевий рівень є показником стабільності й успішності соціально-економічного розвитку певної територіальної громади. Станом на сьогодні наша область займає друге місце за кількістю ОТГ. Додатковим фактором, який дає можливість бізнесу розуміти, що їх кошти будуть в надійних руках, є показники фінансової спроможності тих громад, які представлені в Дніпропетровській області. За цим показником наша область є лідером в Україні. І на сьогоднішній день Дніпропетровщина взагалі за об’єктивними показниками не має  низькоспроможних територіальних громад. Ми маємо 42 ОТГ з середніми і 44 ОТГ з високими показниками фінансової спроможності.

Взагалі, декілька громад Дніпропетровської області увійшли у ТОП-10 кращих українських ОТГ. Це Слобожанська, Троїцька, Першотравенська, Богданівська та Миколаївська. Вони мають  найвищі показники фінансової спроможності. Про те, як влада допомагає ОТГ реалізовувати плани, розповіли  народні депутати України Сергій Демченко та Дмитро Чорний.

Дніпропетровська торгово-промислова палата – найбільше об’єднання бізнесу регіону - також впевнена, що територіальні громади необхідно розвивати, підключатися до розробки і реалізації разом з представниками ОТГ і за допомогою влади цікавих перспективних проєктів у життя. Про це йшлося й під час минулорічного форуму - презентації взаємних можливостей «Бізнес - Громади», що відбувся 29 травня 2019р. у Дніпрі.

«Ми переконані, що громадам необхідно розвивати і зміцнювати економіку територій. І пріоритетним напрямком для розвитку громад є залучення інвестицій» - вкотре підкреслив президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко. 

Яку допомогу в цьому може їм надати Дніпропетровська торгово-промислова палата?  Дніпропетровська ТПП має чималий досвід у напряму роботи зі сприяння залученню інвестицій у регіон та великий обсяг  функціональних можливостей щодо належного представлення інвестиційного потенціалу. Для цього Палатою активно використовуються такі перевірені канали як закордонні Торгово-промислові палати-партнери та бізнес-асоціації, білатеральні палати, що працюють в Україні (Німецько-Українська, Польсько-Українська, Канадсько-Українська), представники дипломатичного корпусу та ін.

Дніпропетровська ТПП готова системно працювати в напрямку підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості об'єднаних територіальних громад Дніпропетровського регіону шляхом надання широкого спектру послуг. Ці послуги спрямовані на створення і підтримку сприятливих умов для бізнесу, зареєстрованого на території громад, і його успішного інтегрування у світову економічну систему, а саме:

  • пошук торгових та інвестиційних партнерів, партнерів для міжнародного співробітництва громад, обміну досвідом органів місцевого самоврядування, проведення презентацій інвестиційно-економічного потенціалу ОТГ в Україні і за кордоном;
  • проведення навчальних заходів та консультацій, в тому числі, з питань написання бізнес-планів, заяв на отримання грантів, пошуку фінансування, інтелектуальної власності;
  • консультування та навчання з питань екологічного законодавства та енергоефективності, фінансового менеджменту фермерських підприємств, підтримки малого і середнього бізнесу;
  • допомога в розробці «Стратегії економічного розвитку ОТГ» із залученням експертів-економістів і міжнародних проєктів і багато чого іншого.

Анонси

Останні новини