м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Аграрії звернулися до уряду з проханням відтермінувати введення у дію постанови КМ України № 496

12.07.2019

Вищезазначеною постановою уряд збільшує відповідні збори без урахування майбутнього фінансового навантаження на малий і мікробізнес, зокрема у сфері виробництва сільськогосподарської та харчової продукції.

Комітет підприємців АПК при ТПП України на своєму засіданні 11 липня 2019 року розглянув пропозиції до постанови КМ України від 12 червня 2019 року № 496 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 «Про державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на «твір» і від 23 грудня 2004 р. № 1716 «Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності».

Прийнята постанова  має на меті вдосконалення державної системи правової охорони інтелектуальної власності з метою посилення її впливу на інтенсифікацію науково-технічного та економічного розвитку держави. Зазначена постанова суттєво збільшує розмір зборів за дії, пов’язані із охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності (промислової власності), з метою економічного збалансування державної системи правової охорони інтелектуальної власності та посилення її впливу на інтенсифікацію науково-технічного та економічного розвитку держави.

На думку членів комітету, суттєве підвищення витрат на набуття охорони прав інтелектуальної власності призведе до зниження інноваційної діяльності та погіршення конкурентоспроможності українського малого та мікробізнесу, у тому числі виробників сільськогосподарської та харчової продукції.

Члени комітету впевнені: сьогодні існує невикористаний внутрішній потенціал, який дозволяє збільшити надходження та досягнути цілей вказаної постанови без підвищення відповідних зборів.

Із урахуванням вищезазначеного, комітет підприємців АПК при ТПП України звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням:

- відтермінувати введення у дію постанови від 12 червня 2019 року № 496 задля проведення обговорення із представниками вітчизняного бізнесу, як якісними користувачами системи охорони прав інтелектуальної власності, та пошуку шляхів досягнення цілей постанови із урахуванням їхніх прав та інтересів;

- доручити Державній регуляторній службі України провести додатковий розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого та мікропідприємництва;

- доручити Міністерству економічного розвитку і торгівлі України розглянути питання щодо підвищення ефективності системи охорони прав інтелектуальної власності при використанні наявного внутрішнього потенціалу чинного розрахунку зборів, без їх підвищення;

- доручити Міністерству економічного розвитку і торгівлі України провести обговорення порушеного питання з метою окреслення альтернативних напрямів досягнення цілей, визначених постановою від 12 червня 2019 року № 496, без підвищення зборів і знаходження збалансованого рішення за участі представників відповідальних органів державної влади, вітчизняного бізнесу, наукової сфери та професійної спільноти.

Нагадаємо, використання системи захисту прав інтелектуальної власності допомагає виробникам зазначених товарів захищати конкурентні переваги, репутацію й упізнаваність на ринку та формувати позитивне ставлення серед споживачів.

За офіційними показниками діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі та ДП «Укрпатент», у 2018 році, як і у попередньому, кількість заявлених від національних заявників знаків для товарів і послуг, які належать до сфери «сільськогосподарська продукція та послуги», становила 16 % від загальної кількості заявок (6 961 заявок). Це друга за чисельністю група заявників після сфери «управління, зв’язок, нерухоме майно» (27,5 %, 12 556 заявок). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси

Останні новини