(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Бізнес-омбудсмен у ТПП України – Як вирішуються проблеми підприємців

28.11.2019

Бізнес-омбудсмен Марчін Свенціцький зустрівся з членами ТПП України, керівництвом регіональних торгово-промислових палат та бізнес-спільнотою.

Марчін Свєнціцький – польський політик та економіст, колишній міністр зовнішньоекономічних зв'язків та заступник міністра економіки і мер Варшави, останні 8 років  був депутатом польського Сейму, заступником голови української парламентської групи.  Він консультував український уряд з реформи децентралізації у
2014–2015 роках і очолював проєкт ЄС-ПРООН «Блакитна стрічка» у Києві у 2007–2011 роках.

Інституція бізнес-омбудсмена ефективно та за міжнародними принципами працює в Україні вже протягом п’яти років. Однією з ключових цілей Ради бізнес-омбудсмена є підвищення прозорості діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємств, які належать державі або контролюються нею, та надання допомоги у попередженні порушень законних інтересів підприємств.

Серед основних проблемних питань, з якими звертаються представники бізнесу до установи бізнес-омбудсмена, – допомога в оскарженні результатів податкових перевірок,  електронне адміністрування ПДВ, як найпоширеніша податкова проблема для підприємств, дії державних регуляторів,  митників та Міністерства юстиції.    

«Командою бізнес-омбудсмена готуються системні та квартальні звіти, які є «лакмусовим папірцем», де можна побачити тенденцію покращення чи погіршення стану щодо порушення прав бізнесу державними органами. Так, наприклад, відповідно до рекомендацій Ради був підвищений пороговий розмір фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів, єдиного соціального внеску, починаючи з якого діяння вважалось би кримінальним правопорушенням. Це повинно суттєво зменшити тиск на бізнес», – сказав Марчін Свенціцький.

ТПП України з перших днів існування установи бізнес-омбудсмена є активним членом її Наглядової ради та партнером Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу, якою опікується  Рада бізнес-омбудсмена.

Участь у підготовці системних звітів, розробці законопроектів стосовно питань сприяння бізнесу та узгоджена, конструктивна праця представників у рамках роботи Наглядової ради бізнес-омбудсмена стала запорукою плідної взаємодії
бізнес-асоціацій.

«Я впевнений, що європейський досвід і вже напрацьована практика роботи в Україні дозволяють пану Марчіну з оптимізмом та ентузіазмом будувати плани на майбутнє, про які він сьогодні  нам розповів»,  сказав Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

 Наразі спільно з іншими членами Наглядової ради ТПП України бере активну участь у розробці й обговоренні законопроекту про бізнес-омбудсмена, що визначатиме його основні повноваження і сфери відповідальності. Законопроект  планується до подання на розгляд парламенту в найкоротші терміни.