(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Члени ТПП України зустрілися з Данилом Гетманцевим

21.10.2019

Законодавчий пакет із оподаткування, зокрема законопроекти №№ 1210 та 1210-1, а також №№ 1209 і 1209-1 щодо змін до Податкового кодексу й інших законів, обговорили в Торгово-промисловій палаті України під час зустрічі бізнес-спільноти з головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

Данило Гетманцев зазначив, що законопроекти №№ 1210 та 1210-1, а також №№ 1209 і 1209-1 не є тільки антиофшорними.

«Так, більша їх частина – це AntiBEPS, але крім цього там є норми, що стосуються зміни адміністрування оподаткування і реформи відповідальності. Ми вперше робимо державу реально відповідальною перед платниками податків. Тобто, держава повинна буде виплачувати конкретні штрафи на користь платників податків у випадку порушення, а також пеню за затримку виплат на користь платників податку», – сказав він.

Також, за словами Данила Гетманцева, планується запровадити:

- обставини, що пом'якшують відповідальність і звільняють від відповідальності платників податків;

- обов'язкову мотивувальну частину податкового повідомлення-рішення;

- обов'язок податкового органу не тільки розглянути, але і спростувати доводи, що містяться в запереченнях платника податків на акт перевірки;

- Апеляційну раду, що повинна виступити квазіарбітром між платником податків і податковим органом, як друга інстанція в адміністративному оскарженні.

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики зазначив, що на наступному тижні  ці законопроекти  будуть одними з першочергових у порядку денному і слухатимуться за процедурою повного розгляду, адже містять більше ста статей, для розгляду кожної потрібно близько години.

Анонси

Останні новини

Більше новин