м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Експерти-товарознавці системи ТПП підвищили кваліфікацію

18.09.2018

11-12 вересня в Ужгороді, в рамках циклу навчальних семінарів для експертів-товарознавців регіональних торгово-промислових палат, ТПП України, Закарпатська ТПП та Асоціація підприємств легкої промисловості спільно організували та провели навчально-практичний семінар за темою «Експертиза швейних і текстильних виробів».

Лекторами  семінару виступили   представники Асоціації «Укрлегпром» та Укртестметрстандарт, які  розповіли слухачам про стан та перспективу розвитку легкої промисловості, новітні розробки в текстильній та швейній підгалузях, окреслили системні проблеми підприємств під час експериментальної носки новітніх виробів.  Також мова йшла про   обсяг і порядок здійснення контролю за якістю речового майна для потреб Збройних Сил України.

Особлива увага була приділена проблемі вітчизняної промисловості - вживаному одягу, адже товари групи «секонд хенд» займають значну нішу на внутрішньому ринку легкої промисловості. Не менш важливою стала інформація стосовно проблематики отримання дозволів на розмитнення міжлекальних випадів, які залишаються під час переробки давальницької сировини, їх утилізацію та можливу сферу подальшого застосування.

Крім того,  були висвітлені питання  організації в сферах сертифікації, метрології та стандартизації. Особлива увага  була  приділена  системі УкрСЕПРО, адже досвід проведення сертифікаційних робіт в державній системі сертифікації показав затребуваність добровільної оцінки відповідності продукції, яка не підпадає під дію технічних регламентів, а споживач зацікавлений в отриманні достовірної інформації про неї.

Також були обговорені наступні питання:

  •  Поняття та процедура експертизи якості товарів легкої промисловості, повернутих покупцем зі скаргами на наявність прихованих дефектів; 
  •  Можливість законодавчого встановлення терміну «Товар, що був у використанні» та методика визначення сортності вживаного одягу;
  •  Практика проведення експертиз під час переробки давальницької сировини;
  •  Практика проведення експертиз з визначення коду за УКТЗЕД на тканини та трикотажні полотна (з застосуванням експрес-методів для визначення типу тканин та трикотажних полотен, сировинного складу (синтетичні, штучні, натуральні волокна), щільності - для встановлення ставки мита.

За підсумками лекційної частини та сесії питання-відповідь експертами розроблено спільний план заходів щодо вирішення освітлених проблем підприємств в рамках компетенції ТПП України та регіональних палат.

З метою практичного ознайомлення з повним технологічним процесом виготовлення швейних виробів, для слухачів семінару організовано  виїзди  на ПАТ «Ужгородська швейна фабрика» і ТОВ «Гроклін Карпати».  Експерти отримали інформацію про повний цикл виготовлення одягу - від  приймання сировини до  пакування готового виробу. Крім того, у форматі «круглого столу» відбулося фахове обговорення реальних практичних питань в галузі проведення експертиз, в тому числі питання етикетування, маркування, сертифікація, експертна перевірка давальницької сировини та одягу з неї, можливого впливу технологічних процесів на якість готового виробу та способи визначення причин, які сприяють утворенню дефектів. За обговоренням  експерти торгово-промислових палат обмінялися досвідом та визначили нові перспективи для розвитку такої послуги на майбутнє.

У заході було обговорено наявну нормативну базу, ТУ та стандарти у даній галузі, що  діють в Україні, проблемні питання діяльності підприємств легкої промисловості та прийнято спільне рішення щодо пожвавлення співпраці між Торгово-промисловою палатою України і Асоціацією підприємств легкої промисловості для забезпечення більш динамічного розвитку галузі в цілому.

 

Теги: семінар

Анонси

Останні новини