м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: Головне – фокус на підприємницькому дусі своїх громадян

11.04.2018

Про це сказав президент ТПП України під час робочого візиту делегації українського бізнесу та урядовців до Анкари (Туреччина) у рамках 11-го засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

«Хто пам’ятає Туреччину ще 20-річної давнини, то це була зовсім інша країна. Тут відбулись великі зміни, дякуючи, перш за все, реформам, у тому числі й активному просуванню промислових і технологічних зон. Але головне – це фокус на підприємницькому дусі своїх громадян», –  сказав Геннадій Чижиков.

Українська делегація мала низку зустрічей із представниками Промислової палати Анкари та Спілки торгових палат і товарних бірж Туреччини.

Переговори в Промисловій палаті Анкари і в Спілці торгових палат і товарних бірж Туреччини показали взаємну зацікавленість в активізації міжпалатівських відносин. Головна мета таких зустрічей  – підтримати конкретними діями бізнесменів, членів палат України і Туреччини в нарощуванні взаємного співробітництва, в тому числі об’єднаними зусиллями – в третіх країнах.

Турецькі колеги запропонували інтегрувати зусилля в напрямку Півдня, де високий попит на борошно: в Україні є надлишок зернових, у Туреччині – потужностей у борошномельній промисловості.

«Одним словом, між собою, між палатами, ми називаємо свої відносини стратегічними. І це відповідає дійсності. Робота триває», – сказав Геннадій Чижиков.

Тим часом Туреччина активно просувається на український ринок: 600 турецьких підприємств в Україні вже інвестували понад 2 млрд дол. США. За останні роки в Україні турецьким бізнесом реалізовано 162 проекти інфраструктурного характеру (будівництво, сервіс) на суму 5,1 млрд дол. США. Найбільше дозволів на роботу в Україні отримали саме турецькі фахівці.

Також відбулась зустріч із представниками компанії «OSTİM», яка є однією із найбільших промислових зон у Туреччині. Маючи понад 6,2 тис. компаній і 60 тис. фахівців, вона створила 7 галузевих кластерів, один із яких –«OSTİM Renewable Energy and Environmental Technologies» – спрямований виключно на розвиток «чистої» енергетики та залучення інвестицій у цю сферу. Сьогодні кластер «OSTİM Enerjik» об’єднує понад 60 компаній, які займаються виробництвом «чистої» енергії, фінансуванням проектів, а також аналізом перспектив ринку. Мета кластеру – збільшити потужності відновлюваної енергетики, підвищити внутрішню та міжнародну конкурентоспроможність, а також частку ринку відновлюваних джерел енергії й екологічних технологій у промисловій зоні «OSTİM». Стратегічна ціль – стати провідним світовим центром «чистих» технологій.

Член делегації Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, презентував турецьким компаніям політику розвитку сфери енергоефективності та «чистої» енергетики в Україні. Він акцентував увагу на можливостях українського ринку відновлюваної енергетики та численних перспективних потенційних проектах, які наразі опубліковано на Інтерактивній інвестиційній карті «UAMAP». Учасники зустрічі розглянули пріоритетні напрями роботи, які є актуальними і для України: виробництво енергії з біомаси, біогазу та відходів.

Теги: ТППУ, Бізнес, Туреччина, Україна-Туреччина

Анонси

Останні новини