м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: «Без відродження духу підприємництва важко розраховувати на високі темпи зростання економіки в Україні»

01.06.2017

На цьому президент ТПП України наголосив під час свого виступу на засіданні Антикризової ради громадських організацій України, що об'єднує понад 100 громадських і бізнес-асоціацій.

«Безперечно, відновлення  промислового сектора є необхідною передумовою економічного та соціального розвитку України. Без відродження духу підприємництва важко розраховувати на високі темпи зростання економіки в Україні. Це – виклик національного масштабу. Без відродження духу підприємництва я не бачу грамотного розвитку економіки країни», – сказав він.  

На думку членів Антикризової ради, лише масштабна модернізація економіки  стане базою  створення робочих місць, приросту продукції з високою доданою вартістю й, відповідно, зростання ВВП. Грошово-кредитна політика НБУ на наступний період має враховувати основоположні показники та цілі, на яких базуватимуться Стратегія промислового розвитку країни та Стратегія розвитку високотехнологічних галузей на період до 2025 року, що розробляються наразі урядом, та орієнтуватися на зростання економіки та створення нових робочих місць.

Країні гостро не вистачає кваліфікованих кадрів робітничих професій, інженерів,  а профільна освіта незадовільна через брак фінансування та нерозуміння потреб виробників та інвесторів. До цього додається і високий рівень трудової та бізнес-міграції. В Європі, за різними підрахунками, працюють кілька мільйонів наших співгромадян. А українські виробництва малого та середнього бізнесу охоче переносять до Польщі та країн Балтії, де створено сприятливі умови для ведення підприємницької  діяльності.

Представники бізнес-громади обговорили необхідність впровадження урядом ключових реформ – пенсійної, земельної й охорони здоров’я. 

Так, щодо земельної реформи вони підкреслили, що в Україні справді потрібно запустити ринок землі. Але для цього необхідні програмні продумані дії, а не декларації. Тобто, завершити роботу по кадастрах, визначити межі міст і селищ хоча б на середньостроковий період – 10–15 років, розробити дієві механізми захисту родючості землі тощо.

Усі напрацювання ділової спільноти з розв’язання проблеми доступу виробників до кредитного ресурсу й інших обговорених питань будуть без затримки направлені очільникам держави. 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, підприємництво

Анонси

Останні новини