м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ІІІ Національний форум із підтримки експорту: продовжуючи діалог експортерів і влади

24.05.2017

Які можливості сьогодні пропонує держава вітчизняному експортеру? Як українським виробникам відкривати нові ринки та долати існуючі бар’єри? Які цікаві практики з просування різних груп товарів на експорт уже працюють у наших реаліях? Відповіді на ці й інші питання шукали на ІІІ Національному форумі з підтримки експорту, що відбувся в ТПП України й об’єднав понад 400 вітчизняних експортерів і 60 гостей із 31 країни світу.

«Національний форум із підтримки експорту по праву став принципово новою українською платформою для обміну думками й  ефективного діалогу бізнесу та влади. Хочу звернути увагу, що попередні два форуми вже дали новий поштовх проведенню роботи щодо створення системи підтримки українського експорту. Підтвердженням цьому є розробка Національної експортної стратегії, про необхідність якої ми говорили багато років. Палата в цілому підтримує цей важливий документ.  Водночас ми вважаємо, що деякі її розділи потребують додаткового ретельного розгляду. Як президент Торгово-промислової палати України, запевняю, що ТПП і всі наші регіональні палати зроблять усе можливе для подальшої активізації зовнішньоекономічних зв’язків України, її соціально-економічного розвитку», – підкреслив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Перший день форуму пройшов у форматі трьох послідовних панелей: економічна реформа, експортна стратегія; механізми підтримкиекспорту; найкращі практики експортної діяльності. На них експерти поставили найбільш проблемні, системні питання, які визначають майбутнє експортної діяльності, залучивши широке коло підприємців.  

Український експорт на зовнішні ринки нарешті показує тенденції до зростання – за три місяці цього року майже  на третину. Серед успіхів також  – розробка проекту Експортної стратегії, численні консультації з підприємництвом, ЗВТ із Канадою та відповідні переговори з Ізраїлем.

«Євросоюз підтримує нарощування економічних зв’язків із Україною, використання повною мірою Угоди про зону вільної торгівлі. Експорт для України означає ріст економіки, її ріст – нові робочі місця, а отже добробут громадян», – сказав голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Утім структура вітчизняного експорту  на 70% і досі сировинна.

«Структура експорту не змінюється, адже не змінюється і структура української економіки. Реформи в цій сфері повинні супроводжуватись якісними змінами і в соціальному, пенсійному забезпеченні, освіті, медицині, податках тощо», – зауважив головний економічний радник прем’єр-міністра, голова Стратегічної групи радників із підтримки реформ Іван Міклош.

«Нагальним завданням для уряду і бізнесу є спільна робота над адаптацією технічних стандартів і регламентів ЄС. Це не переклад на англійську, а передбачає модернізацію економіки і виробництва: доступ до фінансових ресурсів, сприятливий діловий клімат. Без цього наш експорт і далі залишатиметься на тому ж рівні. Нагадую: майже 70% – це сировина, отже, існує критична залежність від коливань на зовнішніх ринках»,  – сказав президент УСПП Анатолій Кінах.

Обговорення гострих питань українських виробників-експортерів на майданчику ІІІ Національного форуму з підтримки експорту створює нові можливості для подальшого втілення заходів із диверсифікації структури та географії українського експорту, залучення іноземних інвестицій в Україну та надання практичної допомоги малому і середньому бізнесу під час здійснення експортно-імпортних операцій. 

«Діалог із представниками бізнесу – це те, що завжди заряджає енергією для руху вперед. Говорити, чути та вирішувати реальні потреби, усувати бар’єри та розділяти завдання – пріоритет кожного, хто просуває зміни. ІІІ Національний форум із підтримки експорту став саме тим майданчиком, який об’єднав  представників уряду та бізнесу. Це надважливо, особливо в контексті реалізації проекту Експортної стратегії, адже, розуміючи загальну картину ринку та використовуючи інформацію Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі України, експортери можуть створювати власні стратегії», наголосила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, Торговий представник України Наталія Микольська.

Учасники запропонували уряду та парламентарям розробити реальні механізми підтримки національного експортера. Пропозиції та побажання, висловлені на форумі, будуть винесені Торгово-промисловою палатоюУкраїни  на розгляд уряду й інших центральних органів влади.

Другий день передбачає відвідання заходів, які проводяться в рамках міської виставки «Зроблено в Києві».

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, Україна, експорт

Анонси

Останні новини

Більше новин