(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Представники системи ТПП зустрілися з командою бізнес-омбудсмена

20.09.2019

На зустрічі представників системи ТПП України з питань розвитку малого та середнього бізнесу з командою експертів Ради бізнес-омбудсмена на чолі з заступником бізнес-омбудсмена Тетяною Короткою в рамках підготовки системного звіту, що стосується реалізації Стратегії розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 504-р від 24.05.2017 року, відбулася відверта розмова про стан реалізації Стратегії, чи потрібна вона взагалі, які недоліки були допущені при її розробці та впровадженні.

Присутні на зустрічі президент Рівненської ТПП Микола Ярощук,  радники президента  ТПП України: з питань розвитку МСБ та дерегуляції Дмитро Ляпін,  із правових питань – Любов Нестиренко,  заступник голови комітету  підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України Юрій Лозовський, експерт з питань інтелектуальної власності  Анастасія Кожара  говорили про проблеми розвитку МСБ, зокрема про реалізацію  щорічних заходів на виконання Стратегії, виходячи із можливостей регіональних торгово-промислових палат.

«Обговорення проекту Стратегії  проходило на початку 2017 року в ТПП України. Тоді було  негативно оцінено цей документ і підготовлено звернення від ТПП України до Кабінету Міністрів України  з пропозиціями щодо доопрацювання вказаних недоліків», – нагадав присутнім Юрій Лозовський.

«Переважна більшість напрямів проекту Стратегії спрямована на розвиток не малого, а середнього бізнесу. І це не дозволяє розглядати Стратегію в якості програмного документу, що вирішує поставлені парламентом, Президентом та урядом України завдання щодо розвитку  не тільки  середнього,  але і  малого та  мікробізнесу», – наголосив Дмитро Ляпін.

Микола Ярощук розповів про нагальні проблеми МСБ   у регіонах із підключенням до електричних потужностей, навіть навів приклади шахрайських дій   уповноважених організацій. Із такими явищами допомагає справлятися бізнесу Рівненська РТПП.  

На порушення прав  бізнесу, перш за все МСБ, у  сфері інтелектуальної власності   звернула увагу Анастасія Кожара. Зокрема,  згідно з постановою КМУ від 12.06.2019 року № 496 зросли збори за державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір. А це аж ніяк не  покращує стан справ із збільшенням кількості  бажаючих від МСБ  захищати свої авторські права  шляхом їх державної реєстрації.

 «Пропозиції, надані Раді бізнес-омбудсмена від системи ТПП України щодо проблематики реалізації Стратегії розвитку МСБ в Україні за результатами цієї зустрічі, будуть включені   до   системних рекомендацій із заявленої  тематики до уваги Кабінету Міністрів України», – наголосила заступник бізнес-омбудсмена  Тетяна Коротка.

Анонси

Останні новини

Більше новин