(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Проєкт закону про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові зареєстровано

17.06.2020

ТПП України увійшла до складу робочої групи з розробки змін до законодавства про донорство крові при Комітеті Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Спільними зусиллями нам вдалося напрацювати проєкт закону, який дозволить реформувати систему крові України за європейськими стандартами – минулої пятниці його нарешті було зареєстровано. Оскільки є політична воля та прагнення ухвалити цей важливий законопроєкт ще під час поточної сесії ВРУ (до літньої перерви), критично важливо було зареєструвати його до кінця минулого тижня. 

З огляду на деякі нововведення в регламенті ВРУ, на реєстрацію фактично внесено два документи, що за змістом розроблялися як єдиний акт:

1) проєкт закону «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», реєстр. № 3648 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69129) – комплексний законопроєкт щодо регулювання системи крові;

2) проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення встановленого порядку надання інформації про стан здоров’я при здійсненні донації крові та (або) її компонентів, реєстр. № 3649 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69130) – точкове врегулювання адміністративної відповідальності у сфері донорства (за змістом є частиною комплексного законопроєкту та був виділений в окремий акт із огляду на нові вимоги щодо порядку внесення змін до КУпАП).

Найближчим часом можна буде ознайомитися з повними пакетами документів до законопроєктів на сайті ВРУ. 

"Законопроєкти  напрацьовано за результатами низки зустрічей РГ і нарад координаторів РГ, які тривали з січня по червень 2020 року. На жаль, у зв’язку із запровадженням карантину в Україні, починаючи з березня, робоча група змушена була обмежуватися онлайн-нарадами з ключовими експертами та не мала змоги збиратись у повному складі", - сказав Михайло Шумілін, член Комітету з питань охорони здоров*я та фармації при ТПП України.

При цьому, в тексті законопроєктів намагалися максимально врахувати всі зауваження,  отримані в письмовому вигляді від членів РГ, починаючи з моменту її формування. На фінальних етапах підготовки законопроєктів над текстом ретельно працювали експерти ЄС разом із  юридичними консультантами – завдяки цьому  вдалося напрацювати дійсно комплексний і системний акт, що повністю узгоджується з вимогами європейського регулювання в цій сфері.

«Вважаємо, що зареєстрований проєкт закону збалансовує інтереси всіх суб’єктів, які діють у сфері донорства крові й її компонентів, та створює таке нормативне поле, що дасть змогу українській системі крові нарешті розвиватися відповідно до кращих світових практик», – сказав перший віцепрезидент ТПП України Михайло Непран.

Робоча група відкрита для отримання зауважень, коментарів та пропозицій протягом підготовки законопроєкту до другого читання – саме в такий спосіб,  опрацювавши всі деталі регулювання, реально отримати досконалий акт.

Пропозиції та зауваження до законопроєкту можна надсилати на електронну адресу olha.bozhenko@goloszmin.org.

 

Анонси

Останні новини

Більше новин