м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Прозорість у системі управління землями – досвід Німеччини та опції для України

24.04.2017

Аграрний сектор України зараз рухається масштабним курсом реформ. Центральним завданням для уряду та його компетентних органів є розвиток ефективної та прозорої системи управління землями. У партнерстві із Товариством з управління та реалізації земель Німеччини (BVVG) комітет АПК при ТПП України у березні 2017 року провів Міжнародну конференцію «Прозорість в управлінні сільськогосподарськими землями» за участю німецьких експертів, представників Держгеокадастру та народних депутатів України. За її результатами німецькі експерти підготували конкретні рекомендації, які повинні спрацювати в українських реаліях.

«Прозорість необхідна для своєчасного виявлення проблем. Вона потрібна для ухвалення політичних рішень і для їх скеровування. Так, наприклад, для ухвалення політичних рішень у сфері політики на ринку землі необхідно мати у своєму розпорядженні всеохоплюючі, актуальні та відмінні за якістю дані про рух цін та обсягів на ринках земель», – сказав Олег Юхновський, голова комітету АПК при ТПП України.

Починаючи з 2016 року у рамках німецько-українського агрополітичного діалогу відбувається реалізація проекту під актуальним визначенням «Консультації зі створення ефективної та прозорої системи управління землями в Україні».

Проект націлений на підтримку українських партнерів при запровадженні ними принципів транспарентності для ринку землі, а також на втілення численних завдань у галузі аграрного менеджменту. Німецько-український агрополітичний діалог (АПД) уже десять років поспіль на основі німецького й європейського досвіду надає масштабні консультаційні послуги, які стосуються формування в Україні рамкових умов у сфері аграрної та земельної політики.

Зокрема, завдяки існуванню подібного досвіду трансформації аграрного сектора, прозорість у системі управління землями в Німеччині має велике значення. Починаючи з 1990-х років, у Німеччині відбувався процес земельної реформи, у тому числі й приватизація земель, що розтягнулася у країні на тривалий час. Він виявився частиною широкої трансформації рамкових умов у сфері економіки та права власності, що її переживало побудоване за зразками соціалістичної централізації планове господарство. Метою було створення нового соціального економічного устрою з ринковою орієнтацією. У ході повернення державних земель до економічного кругообороту передусім виникали питання щодо дотримання засад правової держави, прозорості та передбачуваності у діях держави. Ефективність являла собою ще один виклик у процесі реформ. Її розглядали як своєрідний індикатор спроможності держави з найменшими витратами організувати реалізацію урядової програми реформ.

Спираючись на цей досвід, спільно з українськими партнерами, які беруть участь у реалізації проекту з питань земельних відносин у рамках німецько-українського агрополітичного діалогу, експерти напрацювали низку рекомендацій, із якими можна ознайомитись нижче.

Пропозиції німецьких експертів

Рекомендації асоціації «Земельна спілка України»

Презентація «Прозорість у системі управління землями - Німецький досвід у міжнародному контексті»

Презентація брошури АПД «Прозорість у системі управління землями – німецький досвід та опції для України»

https://ucci.org.ua/uploads/files/58fdf1e4d89d6.pdf

Теги: ТППУ, АПК, Україна, Німеччина, комітет АПК

Анонси

Останні новини

Більше новин