м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Регіони України задали вектор промислового розвитку

22.06.2018

Понад 150 представників бізнесу та влади регіонального і національного рівня зібралися обговорити результати Українського індустріального тижня на всеукраїнській конференції «Нова індустріалізація: виробничі можливості регіонів», що відбулась 21 червня у Торгово-промисловій палаті.

«Усі говорять про інвестиції, але ми всі знаємо, що вони в Україну заходять саме через регіони. Тому й учасниками Українського індустріального тижня стали 13 регіонів України.  Головні стейкхолдери ідеї нової індустріалізації виконують складне та амбітне завдання – втілення її в сьогодення України. Захист конкуренції, інфраструктура якості, розвиток кластерів, цифровізація промисловості, впровадження проектів «зеленої» енергетики − все це ефективні інструменти, які не так швидко, як хотілося б, але вже впроваджуються»,− сказав Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

ТПП України разом із Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) навчають український бізнес впроваджувати заходи з енергозбереження на підприємствах. Навчальна програма «Європейський енергетичний менеджмент для України» є частиною реалізації стратегії індустріалізації України.

«Сьогоднішній захід − важливий етап для затвердження та майбутнього впровадження стратегії нової індустріалізації. Наразі нашим пріоритетним проектом є проект сталого економічного розвитку. «Озеленення» економіки в його рамках ми здійснюємо разом із  Мінекономрозвитку, що забезпечує політичну частину її розвитку. Наша професійна експертиза спрямовувала та полегшувала цей процес», − додав Фолькер Боде, заступник директора Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Український індустріальний тиждень − це експериментальний проект, у рамках якого з 4 по 8 червня 2018 року 13 регіонів України на своїх майданчиках розглянули перспективи індустріального розвитку, а також ключові перешкоди, на усунення яких має бути спрямована державна політика, насамперед Стратегія розвитку промислового комплексу на період до 2025 року.

З цією метою було проведено анкетування підприємств, які брали участь у регіональних заходах, а також отримано форми зворотного зв’язку від кожного такого регіону. Їх результати оголосив на конференції директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Володимир Власюк, а огляд проекту зазначеної вище Стратегії з урахуванням цих пропозицій зробив Олександр Черних, директором Департаменту промислової політики Мінекономрозвитку.

«Ефективними інструментами модернізації та зростання промислового виробництва є залучення інвестицій, забезпечення кадрами, усунення технічних бар’єрів, кластеризація та цифровізація промисловості. Вдосконалення регіональної інфраструктури, підтримка бізнес-проектів та інновацій, спрощення доступу до сировини дасть поштовх для регіонального розвитку промисловості»,− підкреслив Олександр Черних. Мінекономрозвитку.

На жаль, обізнаність у регіонах про численні програми підтримки бізнесу − EU4Business, COSME, запуск EKA, The Danube Strategic Project Fund DSPF, Horizon2020, S3Platform − залишається дуже низькою. Поінформованість підприємств разом зі стимулюванням інновацій і спрощенням доступу до інвестицій є важливими інструментами підвищення ресурсоефективності промисловості.

Окрім того, учасникам конференції були представлені методика смарт-спеціалізацій, можливості залучення вітчизняних підприємств до механізмів Індустріального діалогу на високому рівні, які впроваджує Мінекономрозвитку спільно із Європейською комісією; розглянуто інструменти виробничого розвитку регіонів; представлено найбільш показові кейси розвитку промисловості на прикладі Києва, а також виділено час для комунікації із представниками бізнесу регіонів.

Зазначений захід є доказом того, що експеримент був вдалим і заслуговує на продовження та розвиток із залученням усіх регіонів України. Ознайомитись із ходом проведення Українського індустріального тижня, а також його підсумками можна на сайті проекту за адресою: www.industryweek.in.ua.

Теги: ТППУ, індустріалізація

Анонси

Останні новини

Більше новин