м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У ТПП України презентували концепцію реформування інституту саморегулювання

20.06.2018

Який шлях обрати для розвитку саморегулювання та не допустити концептуальних помилок? Перспективи реалізації ефективної моделі саморегулювання в Україні обговорили в ТПП України на засіданні круглого столу, ініційованого комітетом з питань підприємництва в сфері житлового та комунального господарства при ТПП України.

«Інститут саморегулювання – практика, прийнята майже в усьому цивілізованому світі, що має під собою прості підстави. Саморегулювання необхідне для того, аби професійне співтовариство формувало єдині правила та стандарти діяльності і захищало власні інтереси, створюючи при цьому механізми, що стимулюють очищення  ринків від недобросовісних суб’єктів», – сказав перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

Саморегулювання передбачає створення системи додаткової цивільно-правової відповідальності перед споживачами. Це докорінно відрізняє інститут саморегулювання від інститутів об’єднання підприємців, які згуртовуються в так звані клуби за інтересами.

«Тобто, на даний момент існує законодавство про об’єднання, але Україні тепер необхідне правове поле для розвитку саме таких інститутів, що стануть основою для створення системи дієвої конкуренції, встановлення актуальних правил і стандартів, підвищення професіоналізму, надання організаціям саморегулювання функцій із навчання та підвищення кваліфікації», – сказав голова комітету з питань підприємництва в сфері житлового та комунального господарства при ТПП України Павло Міхайліді.

Учасники круглого столу відзначили, що існуюча система регулювання діяльності певних професій і підприємців недосконала та не забезпечує ефективну реалізацію державної політики щодо розвитку малого та середнього бізнесу, а також достатнього захисту прав споживачів. Вони підтримали ініціативу Кабміну про необхідність створення системної і цілісної правової основи для забезпечення ефективного функціонування саморегулівних організацій, як однієї із пріоритетних форм  розвитку підприємництва в Україні.  

«Концепція реформування інституту саморегулювання затверджена урядом. План заходів з її реалізації обговорений і погоджений зі стейкхолдерами. Наступний етап – змістовне наповнення нормативної рамки діяльності СРО в Україні. Усіх, хто готовий працювати над розробкою моделі саморегулювання та пошуком кращих варіантів її реалізації у наших сучасних реаліях,– запрошуємо до діалогу! Ми як ніколи раніше близькі до мети, тому не зупиняймося й об'єднуймо зусилля!», - сказала експерт Офісу ефективного регулювання Христина Файчак, презентуючи концепцію реформування інституту саморегулювання.

«Найближчим часом потрібно шляхом максимально широкого громадського обговорення забезпечити створення нормативної бази для розвитку саморегулювання у різних сферах економіки та професій і створит додаткових умов захисту прав споживачів», –  підкреслив Павло Міхайліді.

 

 

 

Теги: комітет, інститут саморегулювання

Анонси

Останні новини

Більше новин