(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У ТПП України відбувся Другий бізнес-форум ГУАМ

12.12.2019

Захід пройшов у рамках зустрічі глав урядів держав-членів за підтримки Секретаріату й урядів Азербайджану, Грузії, Молдови та України.

Учасники офіційних делегацій держав – членів ГУАМ та Міжнародного торгового клубу в Україні, представники бізнес-асоціацій й Асоціації ділового співробітництва ГУАМ обговорили державно-приватне партнерство в реалізації ключових проєктів ГУАМ – створення зони вільної торгівлі та розвиток транспортного коридору ГУАМ для налагодження прямих контактів підприємців, зародження нових ідей і проєктів співробітництва в різних сферах.

«Ми в Україні розглядаємо прискорення  створення ЗВТ ГУАМ як важливий пріоритет. Тому вітаємо всі кроки наших урядів, спрямовані на активізацію спільної роботи. В тому числі очікуване сьогодні підписання Протоколу про наміри між митними органами держав – членів ГУАМ про використання блокчейн-технологій при верифікації сертифікатів походження товарів, що переміщуються через державні кордони держав – членів ГУАМ, і Протоколу про наміри між митними адміністраціями держав – членів ГУАМ про взаємне визнання авторизованих економічних операторів.

Важливим для забезпечення функціонування зони вільної торгівлі є також підготовка Протоколу про правила визначення країни походження товарів в ГУАМ. Сподіваємося, що і цей документ скоро буде підписано.

Ми також вітаємо створення в цьому році Асоціації інноваційного розвитку ГУАМ. Вважаємо, що  така структура виведе нашу співпрацю на новий, більш високий рівень.

Саме інноваційний розвиток здатен створити в наших країнах сучасну економіку, зробити наші держави більш конкурентоспроможними на світових ринках. Тоді ділові кола наших країн зможуть  повною мірою використовувати всі можливості зони вільної торгівлі ГУАМ», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Нагадаємо, Організація за демократію та економічний розвиток – ГУАМ є міжнародною регіональною організацією, яка заснована  Грузією, Україною, Азербайджаном і Молдовою 10 жовтня 1997 року та створена 23 травня 2006 року.

Основними цілями ГУАМ є утвердження демократичних цінностей; забезпечення верховенства права і поваги прав людини; забезпечення сталого розвитку; зміцнення міжнародної та регіональної безпеки та стабільності; поглиблення європейської інтеграції, а також розширення економічного та гуманітарного співробітництва; розвиток соціально-економічного, транспортного, енергетичного, науково-технічного та гуманітарного потенціалу сторін.

Анонси

Останні новини

Більше новин