м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна-Словенія: співпраця у період пандемії

24.09.2020

Сьогодні відбулась онлайн-конференція «Україна – Словенія: торговельно-економічне співробітництво під час глобальних змін» за участю українських і словенських дипломатичних установ, профільних міністерств, керівництва ТПП обох країн і ділових кіл України та Словенії.

Захід був організований у співпраці з Посольством України в Словенії, Посольством Словенії в Україні, Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством закордонних справ Республіки Словенія.

У пленарній частині конференції було обговорено найближчі перспективи та пріоритетні напрями українсько-словенського економічного співробітництва. До них, зокрема, належать туризм, фармацевтика, аграрний сектор, будівництво, альтернативна енергетика, енергоефективність та енергозбереження, переробка відходів, очищення й утилізація стічних вод, деревообробка, логістика.

На думку учасників конференції, подальшому розвитку українсько-словенських торговельно-економічних відносин сприятиме співробітництво у галузі новітніх та IT-технологій, альтернативних джерел енергії, екологічних проєктів, інфраструктурного будівництва, автомобільної індустрії, сільського господарства, харчової промисловості та туризму.

Як зазначив пан Томаж Менцін, Посол Республіки Словенія в Україні, єдиний засіб виходу з пандемії - економічна співпраця. З цим погодився президент ТПП України Геннадій Чижиков:

«Ми бачимо активну співпрацю в галузі енергоефективності - інженерна компанія Esotech d.d. виграла тендер на проєктування реконструкції каналізаційних очисних споруд м. Житомира. Вартість проєкту - 10,6 млн. євро. Також словенська компанія Riko d.o.o. виграла відкритий тендер Світового банку і підписала договір з КП «Житомирводоканал» на реалізацію проєкту підготовки питної води та реконструкції насосної станції питної води міста Житомира. Тенденції нашого торгово-економічного співробітництва не можуть не тішити. Але я впевнений, що ми поки не використовуємо всі можливості для взаємовигідного співробітництва наших економік», - наголосив пан Чижиков.

По завершенні конференції відбулися В2В переговори, у яких взяли участь представники словенських та українських компаній. Кожен мав змогу презентувати продукцію чи послуги своєї компанії іншим учасникам заходу та налагодити зв’язки з потенційними партнерами.

 

Довідка:

Торговельно-економічні відносини між Україною та Словенією мають динамічний характер. На основі даних Державної служби статистики України, за січень-квітень 2020 року обсяги взаємної торгівлі товарами та послугами між Україною та Словенією (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року) збільшилися на 8,78% та склали 95,58 млн. дол. США.

Український експорт: залізничні локомотиви – 7,1 млн. дол. США (18,3%); деревина та вироби з деревини – 7,02 млн. дол. США (18% від загального обсягу експорту); свинець і вироби з нього – 5,58 млн. дол. США (14,3%); продукти неорганічної хімії – 2,95 млн. дол. США (7,6%); меблі – 2,56 млн. дол. США (6,6%); реактори ядерні, котли, машини - 2,3 млн. дол. США (5,9%); їстівні плоди та горіхи - 2,21 млн. дол. США (5,7%); електричні машини - 1,02 млн. дол. США (2,6%); іграшки – 0,99 млн. дол. США (2,6%); екстракти дубильні - 0,85 млн. дол. США (2,2%).

Словенський експорт до України: фармацевтична продукція – 105 млн. дол. США (42,9% від загального обсягу імпорту); реактори ядерні, котли, машини – 32,5 млн. дол. США (13,3%); електричні машини – 29,9 млн. дол. США (12,2%); різнi харчовi продукти – 11,1 млн. дол. США (4,5%); ефірні олії – 8,7 млн. дол. США (3,6%); папiр та картон – 6,8 млн. дол. США (2,8%); екстракти дубильні – 6,03 млн. дол. США (2,5%); засоби наземного транспорту крім залізничного – 4,8 млн. дол. США (2%);пластмаси, полімерні матеріали – 4,5 млн. дол. США (1,8%); прилади та апарати оптичні, фотографічні - 4,49 млн. дол. США (1,8%) та ін.

Анонси

Останні новини