м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Українські бджолярі дали оцінку стану галузі

17.10.2019

Експорт українського меду до 2018-го зростав кожного року величезними темпами. А останнім часом почав скорочуватися через так звані форс-мажорні обставин: зміну погодних умов, масові захворювання бджіл, їх отруєння під час весняних польових робіт тощо. Так, минулого року він знизився на 26% порівняно з попереднім і становив 50 тис. тонн. Шляхи покращення ситуації шукали експерти на третьому профільному форумі у ТПП України.

Торгово-промислова палата України разом із українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) та  Посольством  Франції в Україні за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства  втретє провела  діловий форум «Україна медова і світ».

«Для продовження розквіту українського  бджільництва  необхідно вдатися до системних кроків. Саме для цього ми сьогодні вже втретє проводимо профільний Медовий  форум. Ми запланували його як комунікаційний майданчик для обговорення актуальних питань виробництва та реалізації українського меду. Для України мед не тільки цінний продукт харчування, але й можливість активно просувати позитивний імідж нашої держави у світі. Український мед має високу репутацію на міжнародному ринку. Він вважається якіснішим за китайський, гарною перевагою є також доступна ціна. Тож цілком закономірно, що  Україна досі  входить до п’ятірки найбільших продавців меду. Але цікаво, що у світі більшість прибутків бджолярі   отримують навіть не від реалізації продукції. Основний їхній заробіток – запилення. Україна теж може зіграти тут свою роль. Може і повинна. Завдяки запиленню ми можемо підвищувати врожайність в інших галузях. Бджоли – це не тільки мед»,  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Серед тем, які зачепили експерти,  аналіз світового ринку меду та його перспективи,  державна політика у сфері виробництва та реалізації меду,  виконання дорожньої карти реформування галузі бджільництва в Україні.

Йшлося також про заходи зі збереження здоров’я бджіл,  вдосконалення та спрощення  законодавства щодо реєстрації пасік і  потужностей операторами ринку, гармонізацію законодавства у сфері виробництва та реалізації меду відповідно до вимог ЄС тощо.

Особливу увагу спікери приділили  шляхам залучення інвестицій у медовий бізнес, кредитуванню виробників, страхуванню ризиків у бджільництві.

Колеги з-за кордону поділилися європейським та французьким  досвідом підтримки малих  виробників, створення виробничих кооперативів, розвитку географічних найменувань.

Бізнес розповів про успішні практики ведення медового бізнесу в Україні.

Розглянули питання створення та наповнення Єдиного реєстру пасічників України й інші.

Захід складався з пленарної частини «Україна медова – разом формуємо позитивний імідж у світі» та практичної,  панельної дискусії «Бджолярі – від аматорства до ефективного бізнесу» за участю  провідних французьких експертів.

Медовий форум   зарекомендував себе  як  сучасний комунікаційний майданчик для  обговорення актуальних питань у сфері виробництва та реалізації українського меду і продукції бджільництва; налагодження взаємодії та співпраці між учасниками ринку, виробниками, експортерами меду та представниками органів державної влади; обміну досвідом між бджолярами;  практичних порад від провідних національних та міжнародних експертів.

У роботі  форуму взяли участь  представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної фіскальної служби України, Державної  служби  України  з  питань  безпечності  та якості харчових продуктів,  міжнародних організацій та установ,  національні та  міжнародні  експерти  у галузі виробництва продукції бджільництва.

У рамках форуму відбулися виставка-презентація меду та продукції бджільництва, дегустація медів питних від ТМ «Українські медовари».

«Попереду багато роботи: із диверсифікації географії експорту, підвищення ефективності бджолярства і прибутковості ведення медового бізнесу, пошуку шляхів розширення внутрішнього ринку меду, популяризації продукції бджільництва в Україні. За результатами роботи форуму ми  напрацьовуємо рекомендації щодо ефективного відстоювання бджолярами своїх економічних інтересів, популяризації продукції бджільництва в Україні. Майбутнє медового ринку залежить від поєднання зусиль бізнесу, громадськості та влади!»,  сказав голова комітету підприємців АПК при ТПП України Олег Юхновський.

 

Презентації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин