м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

В Україні згідно з перспективними планами 1375 проектних центрів спроможних об’єднаних територіальних громад

15.05.2018

Малі міста сьогодні мають рухатись у напрямку об’єднання у громади, що відкриває їм можливості для розвитку. Тому питання повноважень, фінансів, ресурсів, а головне – перспектив наразі є дуже актуальними.

Про це йшлося на 13 Конференції малих міст України, що пройшла у Торгово-промисловій палаті України.

«З початком реформи децентралізації ТПП України дещо змінила стратегію і переорієнтувала свою увагу на залучення інвестицій у малі громади. Я раджу лідерам малих громад шукати інвестиції не лише за кордоном. Тому що перспективними є також невеликі українські інвестори. Малі громади завжди можуть розраховувати на всебічну підтримку Торгово-промислової палати», – сказав Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

На думку учасників конференції, розвиток малих громад насамперед залежить від того, наскільки лідери цих громад зможуть залучити та раціонально використати всі існуючі зовнішні ресурси для такого розвитку. Йдеться не лише про фінанси, а й про безліч інших складових, що дозволять громадам вдосконалюватися, отримувати поштовх до подальших дій. Сьогодні такі можливості пропонуються державою, міжнародними та національними організаціями, проектами, фондами, бізнесом.

«Не потрібно шукати додаткових коштів, потрібно шукати  інструменти для впровадження стратегій розвитку малих міст. Крім того, на часі – розробка Стратегії розвитку малих міст України. І це – завдання для Асоціації малих міст України у співпраці з іншими профільними асоціаціями, Мінрегіонбудом, міжнародними партнерами. Адже наша мета і мета реформи  – аби сильними були абсолютно всі громади і міста, а не лише великі», – підкреслив Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Також зазначалось, що маршрутна карта завдань щодо подальшого просування реформи децентралізації на місцевому рівні включає два блоки. По-перше, це подальше об’єднання громад. Завдання – активізувати процес об’єднання, приєднання до вже створених ОТГ і міст обласного значення. Друге завдання – реалізація пріоритетних проектів, спрямованих на єдину мету – підвищення якості послуг і розвиток людського потенціалу.  Це  створення сучасних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), Нового освітнього простору, відкриття Центрів безпеки громадян, сучасних амбулаторій,  дитячих садочків та інфраструктури. Якщо говорити про ЦНАПи, то це мінімальний стандарт із надання від 60 до 300 послуг. Щодо опорної школи: вона повинна мати відповідну інфраструктуру з наданням обов’язкових загальноосвітніх і позашкільних послуг. Первинна медицина у сільській місцевості – це в першу чергу впровадження телемедицини, можливість спілкування сімейного лікаря з фахівцями районного рівня і великих міст. Сьогодні на перше місце виходять безпекові функції. Центри безпеки в громадах об’єднуватимуть рятувальну та патрульну служби, а також залучатимуть можливості екстреної медицини.

«Іще одне з важливих наших завдань, як лідерів громад,– нарощувати співпрацю з місцевим бізнесом. Це найпотужніший партнер, який завжди прийде на допомогу місцевій владі, яка дбає про розвиток громади», – підкреслив Павло Козирєв, голова Асоціації малих міст України.

Теги: ТППУ, Бізнес, конференція

Анонси

Останні новини