м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Порядок денний бізнесу до влади

Ініціатива створення Порядку денного бізнесу до влади (далі – Порядок денний, з текстом якого можна ознайомитися за посиланням) була затверджена у 2018 році Президією ТПП України.

Головна мета цієї ініціативи: визначити силами бізнес-спільноти ключові проблемні зони у державній політиці, що стосуються підприємництва, та запропонувати напрями їх подолання.

Порядок денний – це високорівнева «полісі», яка поєднує в собі принципові підходи до вирішення найважливіших проблем вітчизняного бізнесу.


При створенні пілотного Порядку денного понад 2 тисячі представників бізнесу взяли участь у наданні інформації щодо найболючіших проблем бізнесу.  Наступним етапом  було  експертне обговорення  для узгодження та систематизації отриманого масиву даних, «перекладу» його з «бізнесової» на «економічну» та «управлінську мову». 

З метою охоплення загальнонаціональних проблем бізнес-спільноти України, під час розробки цього Порядку денного Палата відмовились від секторального підходу. Головним принципом узгодження всіх матеріалів є загальний консенсус. 

Порядок денний бізнесу до влади перш за все спрямований на консолідацію несуперечливих положень.

Порядок денний бізнесу до влади на 2019 рік базується на проблемах, які заважають розвиткові бізнесу і які було визначено членами системи ТПП в Україні та іншими представниками бізнесу під час круглих столів та публічних обговорень у реальному (офлайн) та віртуальному (онлайн) просторі, що були проведені системою ТПП по всій Україні. Структурна основа побудови Порядку денного спирається на три сфери, серед яких: сфера підприємництва (бізнесу), сфера людського капіталу та зовнішньоекономічна сфера.

Загальну спрямованість формування Порядку денного бізнесу до влади можна подати у вигляді формули:

(«ПІДПРИЄМНИЦТВО» + «ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ») x «ЗЕД» = «ПРОЦВІТАЮЧА УКРАЇНА»

Тобто, виконання положень Порядку денного бізнесу до влади має сприяти наступному: «результати співпраці бізнесу та працівників примножуються реалізацією продуктів і послуг на зовнішніх ринках, що забезпечує процвітання України».

У 2020 році Порядок денний бізнесу до влади був скорегований під впливом пандемії викликаної COVID-19 та запровадженням безпрецедентних проти епідеміологічних заходів.

На 2021 рік за результатами консультацій з бізнесом сутнісна формула Порядку денного бізнесу до влади зазнала певної актуалізації та набула наступного вигляду:

(«ПІДПРИЄМНИЦТВО» + «ІНВЕСТИЦІЇ») x «ЗЕД» = «ПРОЦВІТАЮЧА УКРАЇНА»

де «інвестиції» передбачають в першу чергу інвестиції саме в людський капітал. 

Створення ТПП України Порядку денного бізнесу до влади дозволило мати обґрунтований базис (у вигляді консолідованої думки членів Палати та вітчизняного бізнесу) для: діалогу з владою на національному та регіональному рівні, а також іншими асоціаціями бізнесу, з метою покращення бізнес-клімату; розширення комунікації з членами Палати; урахування актуальних проблем бізнесу при підготовці програм бізнес-заходів; розробки актуальних планів роботи комітетів підприємців при системі ТПП в Україні; залучення донорських коштів для обговорення та вирішення визначених в Порядку денному проблем.


Амбітність ініціативи Порядку денного та висока ефективність її втілення у життя дозволила залучати до співпраці у реалізації процесу моніторингу бізнесу-клімату України провідну міжнародну консалтингову компанію EY в Україні («Ернст енд Янг в Україні») та визнану міжнародну фінансову інституцію Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Завдяки цій співпраці було розпочато щорічний проєкт «Business Sentiment Barometer», з першими результатами якого можна ознайомитися за посиланням.

Медіа Партнери