м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Політика новітнього індустріального розвитку: які перспективи?

01.10.2020

Підсумки круглого столу «Економічна альтернатива для України: новітній індустріальний розвиток проти сировинної, аграрної країни без промисловості».

Раніше групою експертів, вчених, практиків за підтримки національного бізнесу було підготовлено дослідження «Економічне відродження через індустріальний розвиток України», в якому на основі глибокого аналізу стану української економіки і її місця у світових економічних процесах, було надано програмні засади політики новітнього індустріального розвитку, а також запропоновано механізми та інструменти її реалізації, включно з ресурсами, які для цього потрібні.

Як було визначено, пропонована політика дозволить забезпечити середньорічне зростання економіки темпами 7% і більше та перехід України до категорії держав з доходами вище середніх. Термін відведений для її реалізації складає 12 років.

З метою презентації та обговорення цього дослідження, за підтримки представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, було заплановано провести серію з трьох круглих столів. Сьогодні відбувся перший з них на тему «Економічна альтернатива для України: новітній індустріальний розвиток проти сировинної, аграрної країни без промисловості».

Партнерами заходу стали Торгово-промислова палата України, ДП «Укрпромзовнішекспертиза», Інститут суспільно-економічних досліджень, платформа «Industry4Ukraine», GMKCenter.

На початку круглого столу учасників привітали президент ТПП України Геннадій Чижиков, голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку України Дмитро Наталуха та директор представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні Даніель Зайберлінг.

Протягом пленарного засідання було представлено три презентації. Серед спікерів Володимир Власюк, директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» і голова Комітету з промислової модернізації при ТПП України; Анатолій Максюта, голова Правління «Інституту суспільно-економічних досліджень»; Сергій Кораблін, заступник директора Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України».

Після цього було відведено час, в рамках якого запрошені економісти, експерти, представники бізнесу, виконавчої та законодавчої влади й громадянського суспільства мали змогу висловити свою думку стосовно результатів зазначеного дослідження та обговорити перспективи реалізації запропонованої політики.

Анонси

Останні новини