м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Торгово-промислові палати України та марокканського міста Агадір підписали Меморандум про співробітництво

20.04.2018

Згідно з домовленостями ТПП України вже у вересні цього року організує бізнес-місію до Марокко.

Про це йшлося на українсько-марроканській бізнес-зустрічі за участю першого віце-президента ТПП міста Агадір Ель Мудене Мохаммеда та пані посла Марокко в Україні Міни Тунсі.

«Ринок Марокко та перспективи нашого з ним співробітництва є набагато ширшими, ніж ми уявляємо. Доступ до оточуючих ринків, другий за величиною порт у Середземному морі, друге місце в Африці за кількістю інвестицій, активний розвиток і модернізація всіх сфер економіки, дуже сильна банківська система − це потенціал і переваги Королівства Марокко, про які нам слід дізнатися краще», – сказав Валерій Король, віце-президент ТПП України.

Незважаючи на те, що товарообіг між Україною та Марокко наразі не досягає 300 млн дол США, Марокко є другим партнером України за обсягами імпорту на Африканському континенті та четвертим – за обсягами експорту. Сільське господарство займає провідні позиції у торгівлі між двома  країнами. Україна збільшує постачання в Марокко вершкового масла, олії, борошна.

«Для нас візит у Торгово-промислову палату України є дуже важливим. Він відкриває нові можливості для співпраці бізнесменів наших країн. Марокко, як і Україна, зараз здійснює велику кількість реформ у різних сферах економічної діяльності. Марокканські запаси фосфатів незабаром стануть найважливішим природним ресурсом. Так само ми можемо запропонувати безліч цікавих варіантів для інвестування», – зазначив перший віце-президент ТПП міста Агадір Ель Мудене Мохаммед.

 «Марокко має спеціальний статус із ЄС, арабськими країнами, партнерський – зі Сполученими Штатами Америки, Канадою. Ми розраховуємо на те, що ініціативи українсько-марроканскої ділової зустрічі дозволять нашим підприємцям співпрацювати більш тісно», – підкреслила посол Марокко в Україні Міна Тунсі.

Вихід України на привабливий африканський ринок значно вплине на поліпшення економічної ситуації в країні. 90% імпорту Африки становлять продукти харчування, а саме − пшениця, кукурудза, рис, олія та томати. Африка активно закуповує молочні продукти, куряче м'ясо і дитяче харчування. На континенті переважає молоде населення. Середній вік африканського жителя - 19,5 року.

Теги: ТППУ, Марокко

Анонси

Останні новини