м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У Каневі пройшов перший міжнародний економічний гуманітарний форум UKRAINIAN ID

09.07.2018

«План на завтра: стратегія успішної країни» − таке гасло українського «Давосу» цього року. Дискусія проходила в рамках п’яти тематичних панелей: «Економіка», «Суспільство», «Технології», «Культура» і «Гуманітарна безпека». Першим лауреатом премії Ukrainian ID Award став український кінорежисер, сценарист і письменник Олег Сенцов.

У роботі форуму взяли участь президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков; екс-посол США в Україні, глава Євразійського центру Atlantic Council Джон Гербст; колишній міністр фінансів України Наталія Яресько; гендиректор групи компаній «Ліга» Дмитро Бондаренко; очільники Черкаської міської й обласної рад Ігор Ренькас і Юрій Ткаченко; міністр освіти Лілія Гриневич; посол Канади в Україні Роман Ващук та інші представники політикуму, бізнесу та культури.

«Нарешті ми вийшли на рівень об’єднання думок лідерів, які згенерували головні рішення щодо захисту культурної спадщини, розвитку національної економіки, освіти, залучення іноземних інвестицій і впровадження новітніх технологій. Ukrainian ID на базі діалогу, сприйняття різних думок фокусує різноманітні погляди в єдину стратегічну картину розвитку країни, підприємництва та нашого майбутнього.

Для ТПП України – це дуже важливо, адже ми маємо дві мети: по-перше, створити базу для системного виховання підприємницького духу в країні і, відповідно, поліпшення умов для ведення бізнесу в країні; по-друге – змінити ставлення світу до України реальними реформами і позитивними досягненнями», – підкреслив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України.

Серед порушених питань на форумі − зміна глобальної економічної парадигми, баланс між множенням капіталу і відповідальним ставленням до здоров’я громадян, рівність у суспільстві, виклики та можливості децентралізації, «вага» культурного капіталу, перспективи України як експортера інновацій або «інтелектуальної сировини».

Загрозами 2019 року учасниками заходу були названі відсутність зрозумілого напряму довгострокових стратегій у державі, популізм і продукування негативу. Головними соціальними запитами − робота з людським ресурсом, попередження відтоку фахівців, асоціація власного майбутнього з Україною.

«Україна, як одна з найбільших країн Європи, може і повинна стати тим місцем, де проходитиме світова дискусія про ефективні моделі стійкого розвитку сучасних держав. Країна може бути економічно успішною лише за умови, коли розвиток людського капіталу є її головним пріоритетом. Адже ефемерними виглядають перспективи розвиненої економіки, успішного бізнесу, залучення інвестицій у державі, яке катастрофічно падає в світових рейтингах людського розвитку. Ми повинні змінити цю ситуацію. Під час переговорів із провідними економістами, дипломатами, лідерами думок і потенційними партнерами по організації UKRAINIAN ID порівнювали з Всесвітнім економічним форумом у Давосі з точки зору значення для Канева й України в цілому», – відзначила Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України, громадський і культурний діяч, ініціатор UKRAINIAN ID.

Експерти розповіли, що заважає залучити інвестиції в Україну.

«Україні потрібно щорічно $20 млрд прямих іноземних інвестицій. У 2017 році було залучено лише $2 млрд. Інвестори прямо говорять: «Ми не розуміємо, в який бік йде країна, нам некомфортно, коли тут постійно змінюється податкове і митне законодавство».  Їм просто немає в що вкладати гроші в Україні, тому що ми не пропонуємо проекти, а чекаємо, коли інвестор сам прийде і почне щось робити тут», – наголосив Анатолій Амелін, співзасновник інституту UIF.

«Іноземних інвесторів не влаштовує рівень захисту прав підприємців в Україні. Уряд повинен створювати середовище для бізнесу. Але інвестор, який дивиться на Україну, розуміє, що тут немає справедливості, тому й ризики інвестування залишаються дуже високими», – додала екс-міністр фінансів Наталія Яресько.

Про вигоди децентралізації та втілення цієї реформи на Черкащині розповів голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Зокрема, він зазначив:

«Децентралізація – це реформа для людей. Уже зараз доходи наших об’єднаних громад із урахуванням міжбюджетних трансферів із державного бюджету зросли в середньому вдесятеро. Території отримують суттєвий ресурс, і громади самі вирішують, на що його спрямувати. І тут потрібні сильні лідери. Ми ж даємо поштовх. Спільно з Черкаським центром розвитку місцевого самоврядування, Агенцією регіонального розвитку проводимо навчання кадрів, координуємо розроблення їхніх стратегій розвитку. І ми бачимо, що у свідомості людей змінюється ставлення до реформи».

Першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID, став український кінорежисер, сценарист і письменник Олег Сенцов, який незаконно утримується в колонії в Російській Федерації. Премію українському режисеру присуджено за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи.

«Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став символом відчайдушної боротьби за свободу та громадянську гідність у всьому світі», –  додала Наталя Заболотна.

 

Теги: ТППУ, Бізнес

Анонси

Останні новини

Більше новин