м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

1 МЕГАВАТТ «З КОРОБКИ», АБО ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

07.04.2020

Як будувати сонячні електростанції на застиглому ринку та лишатися успішним. Досвід української компанії.

Сьогодні відновлювальна енергетика України переживає не найкращі часи. Коронавірус COVID-19, який накрив весь світ, водночас посилив клубок проблем галузі, який новому уряду розплутати поки що не вдається.

Може здатися дивним, але мова йде про галузь, яка впродовж кількох останніх років привертала шалену увагу зарубіжних інвесторів підвищеним «зеленим» тарифом на продаж електроенергії, виробленої за допомогою відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Зараз же реалії дещо інші. Застиглий ринок очікує законодавчої визначеності щодо стимулювання «зеленої» галузі і систем зберігання енергії, критичну необхідність яких для енергосистеми України визнають як влада, так і незалежні аналітики. Адже встановлені потужності ВДЕ тільки за 2019 рік зросли більше, ніж на 4 ГВт, а сьогодні частка «зелених» в енергобалансі в окремі години досягає 20%.

Незважаючи на ці тенденції і купу невирішених проблем, є компанії, які з поправкою на карантин продовжують роботу і твердо вірять у перспективи української галузі ВДЕ. Одна з них ЕДС-ІНЖИНІРИНГ, яка виконує комплекс робіт з проєктування та будівництва “під ключ”(EPC-контрактор за міжнародним стандартом) у сфері традиційної та альтернативної енергетики.

Компанія вийшла на ринок сонця у 2017 році, а вже через два роки увійшла до топ-5 генеральних підрядників СЕС країни та очолила список проєктувальників сонячних електростанцій України, згідно з рейтингом платформи для інвестицій GetMarket.

У той час як ринок завмер в очікуванні «зелених» аукціонів, ЕДС-ІНЖИНІРИНГ продовжує будівництво нових об'єктів альтернативної енергетики в Дніпропетровській, Запорізькій і Херсонській областях. Нещодавна завершено СЕС Жданівку на 7 МВт на Дніпропетровщині, продовжується монтаж кабельних ліній для майбутньої Сиваської ВЕС в Херсонській області і в буквальному сенсі мегапроект високовольтну електричну підстанцію Надеждине напругою 330/35 кВ в Запорізькій області, яка забезпечить енергією майбутню Запорізьку ВЕС на 500 МВт.

Як оптимальне рішення в сучасних українських реаліях компанія в 2020 році вивела на ринок новий продукт - сонячні електростанції на 1 МВт «під ключ». Він викликає великий інтерес у інвесторів за рахунок зручного рішення «з коробки» - з землею, проектом, фіксованою вартістю і автоматичним «зеленим» тарифом без участі в аукціоні.

В ЕДС впевнені, що продукт СЕС 1 МВт в форматі ready to build - саме те, що зараз потрібно ринку. А власник групи ЕДС Олександр Запишний у всіх інтерв'ю не втомлюється підкреслювати: майбутнє України за екологічною і безпечною «зеленою» електроенергією. Залишилося лише запустити системи для її зберігання (storage) та «навчити» балансувати, і «зеленка» не тільки з легкістю замінить теплову генерацію, яка давно вичерпала весь ресурс, а й складе конкуренцію неповоротким (і небезпечним) українським АЕС.

«Все буде Україна!» - люблять говорити в ЕДС. І, знаєте, на тлі неспокою та карантину дуже хочеться в це вірити.

 

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин