м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Представники мелітопольських компаній - членів Запорізької ТПП взяли участьу семінарі «Післязбиральна доробка черешні»

12.09.2019

Запорізька торгово-промислова палата виступає регіональним партнером проекту Міжнародного Торгового Центру ІТС для виробників агропродукції.

Повна назва - «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» - відображає основне спрямування цієї програми для українських агровиробників. 11 вересня у конференц-залі Центру надання адміністративних послуг м. Мелітополь відбувся семінар для агрокомпаній «Післязбиральна доробка черешні», в рамках якого експерти й учасники ділилися досвідом особливостей збирання та зберігання черешні.

У заході взяли участь міжнародний консультант проекту ІТС Харм Ферпаален, асистент Проекту ІТС Ганна Сирчина, перший заступник міського голови м. Мелітополь Ірина Рудакова, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький, віце-президент Запорізької ТПП Андрій Куц.

Мета семінару: ознайомити українських виробників та експортерів черешні з системою міжнародних правил і принципів її післязбиральної доробки, транспортування, складування, навантаження та розвантаження; допомогти виробникам підвищити кваліфікацію і сформувати розуміння відповідальності за забезпечення належної експортної якості свіжої продукції.

 

На початку заходу присутнім презентували Проект ІТС «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості».

Далі учасники семінару обговорили такі питання:

- рішення для збереження свіжості продукції зі світової практики;

- основні етапи післязбиральної доробки;

- транспортна логістика;

- особливості перевезення товарів автомобільним транспортом;

- перевезення товарів водним та авіатранспортом;

- особливості збирання черешень;

- попереднє охолодження та гідрокулінг;

- збереження свіжості продукції під час транспортування та зберігання;

- подовження термінів зберігання;

- контроль з боку покупця;

- робота над зменшенням кількості рекламацій;

- позитивна репутація і стосунки з клієнтами;

- захист товару від псування та пошкоджень при транспортуванні, складуванні, навантаженні та розвантаженні;

- інформаційна функція упаковки;

- створення раціональних одиниць товару для продажу;

- діалог зі споживачем – використання упаковки в рекламних цілях;

- первинна, вторинна і третинна (транспортна) упаковка;

- розміри упакування;

- види документів при міжнародних поставках;

- законодавче регулювання експортних операцій;

- простежуваність продукції;

- підтвердження якості і безпечності продукції;

- сертифікація товарів;

- сертифікація органічного виробництва та обігу органічної продукції.

У Запорізькій області проект працює з січня 2019 року. Протягом цього часу у Запорізькій ТПП відбулися практичні сесії для компаній агровиробників. Зокрема, ознайомча, а також присвячена темі сертифікації виробництва за міжнародним стандартом GLOBALG.A.P.

Серед компаній-членів ЗТПП вже є компанії, що мають позитивний досвід участі у проекті – це ФОП Ольшанський С.М., ТМ Farmberry (вирощування та переробка продукції з кизилу) та ФГ «Деметралекс» (вирощування зелені). Цього року компанії взяли участь у колективному стенді проекту ІТС на найбільшій міжнародній виставці продуктів харчування та напоїв «Gulfood-2019» в Дубаї.

Проект Міжнародного Торгового Центру (ІТС) допомагає малим і середнім виробникам та переробникам свіжих овочів і фруктів підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС. З 2016 р. Проект працює в Херсонській, Миколаївській, Одеській областях, у 2019 р. його географія розширилась на Запорізьку, Дніпропетровську та Вінницьку області.