(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Спільна заява Львівської торгово-промислової палати та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH щодо досягнення МЕТИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ Мережею енергоефективних підприємств Львівщини

22.05.2020

«Мережа енергоефективних підприємств Львівщини» на кінець першого кварталу скоротила споживання енергії й заощадила 9665 МВт*годин. Це на 52% більше від поставленої у листопаді 2018-го року мети. Мережа планувала скоротити споживання на 6330 МВт*годин за два роки. Натомість змогла перевиконати цей план за 16 місяців.

Скорочення споживання енергії не вплинуло на кількість вироблених медикаментів, цементу, кави, йогуртів, цегли, дріжджів та іншої продукції компаній-учасників. А економія була забезпечена виключно за рахунок впроваджених енергоефективних заходів.

Учасники Мережі також відслідковують кількість викидів СО2. Із запланованого скорочення на 4270 т на рік вже вдалось досягти зменшення викидів  СО2 більш ніж на 3000 т на рік.

Такий результат у скороченні викидів СО2 та споживання енергії став можливим завдяки декільком складовим, які об’єднує в собі концепція навчальної мережі енергоефективності. Це у першу чергу:

  • якісний енергетичний аудит,
  • навчання та консультаційний супровід,
  • обмін досвідом в професійному середовищі,
  • залучення керівництва до ключових подій проекту.

Нагадаємо, щодобровільнеприйняття на себе зобов’язаньщодо скороченняспоживаннякомпаніямивідбулось в Українівперше. На урочистому заході у червні 2019 р. за участіпершого заступника Міністрарозвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, представників Державного агентства із енергоефективності та енергозбереження Львіської облдержадміністрації, спільна мета була оприлюднена та підписана учасниками мережі.

Завдяки впровадженим заходамодинадцять компаній сумарно заощадили майже 21 мільйон гривень!Це одна з найвагоміших причин для сучасного бізнесу більш системно підходити до питань ефективного використання енергоресурсів. Ситуативні, випадкові, точкові рішення можуть дорого обійтись і не виправдати сподівань. Від таких незважених кроків учасники навчальних мереж енергоефективності більш убезпеченізавдяки постійному спілкуванню у професійному колі з колег та інженерів-консультантів.

У в процесі професійного спілкування, відвідання інших виробництв, консультацій з незалежними фахівцями та енергоаудиторами, учасники отримують обґрунтовані рішення,в них народжуються нові ідеї, які для першої пілотної мережі вже втілились у 107 запланованих енергоефективних заходах! З них 95 були запропоновані у звітах з енергоаудитів, а ще 12 заходів підприємства додали вже в процесі спільної праці та навчання.

Основними типами заходів, які принесли «найшвидші плоди» для львівської пілотної мережі, стали: рекуперація тепла, теплоізоляція трубопроводів та обладнання, регулювання роботи електрообладнання встановленнямчастотно-регульованого приводу, модернізація систем освітлення.

Як організовувати таку модель роботи, можна дізнатись більше через Львівську торгово-промислову палату, а також Всеукраїнську Асоціацію Пекарів та Українську Будівельну Асоціацію, які теж вже впроваджують цю модель підвищення енергоефективності для своїх компаній.

Учасник МЕП-Львів поділився враженнями від роботи в складі Мережі:

Юрій Демків, інженер-енергетик ПАТ «Галичфарм»: «Участь у Мережі - це гарна можливість ділитися досвідом та брати приклад одне з одного. Вважаю, така модель співпраці між підприємствами дійсно може приносити користь».

Довідково. «Мережа енергоефективних підприємств Львівщини» створена Львівською торгово-промисловою палатою за підтримки проекту "Консультування підприємств щодо енергоефективності", який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини у співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Державним агентством із енергоефективності та енергозбереження України. На прикладі пілотних Мереж  енергоефективних підприємств впроваджуєтьсяв Україні модель підвищення енергоефективності. Проект розраховано на 2018-2020 рр.  

 

 

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин