(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Бізнес-делегація у складі 10 казахстанських компаній завітала до ТПП України

20.09.2019

У ТПП України відбувся українсько-казахський бізнес-форум, в якому взяли участь понад 10 представників казахстанських підприємств борошномельної, фармацевтичної, кондитерської, автомобільної, хімічної й інших галузей.

У ході пленарної частини учасники форуму  обговорили найближчі перспективи та пріоритетні напрями двостороннього економічного співробітництва.

Казахстанські компанії зацікавлені у встановленні ділових зв’язків із українським бізнесом по таких напрямах: сільське господарство та продовольство (власний експорт борошна, кондитерських виробів, консервів), телекомунікації, машинобудування (сільгосптехніка), металургія (мідь), охорона здоров'я (виробництво одноразових медичних виробів) та інших.

Ключовою подією форуму стали В2В-зустрічі українських і казахстанських компаній.

«Ми знаємо, що інтенсивність характеризується контактами.Тож такі зустрічі – чудові можливості для зростання товарообігу. А постійні інструменти підтримки Палата теж забезпечила  – ми створили Торговий дім і Ділову раду. І це приносить позитивні результати. Зростає кількість спільних підприємств. Потроху зростає й товарообіг –   у першому кварталі 2019 року ми бачимо ріст показників на 37%. Це не може не радувати. Крок за кроком працюємо далі», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Одразу кілька казахстанських компаній під час форуму отримали пропозиції від українських колег створити спільні підприємства в Україні.

«Час звичайної торгівлі між країнами вже минув. Сьогодні нам необхідно зосередити свою увагу на кооперації і створенні спільних підприємств. Саме така стратегія співпраці стане виграшною для обох країн. Між Україною і Казахстаном створено правову базу –  зараз практично немає сфер, які не врегульовані, її потрібно просто ефективно використовувати», – сказав посол Казахстану в Україні Самат Ордабаєв.

Нагадаємо, Казахстан посідає 28-ме місце в рейтингу Doing Business, 38-ме – в рейтингу світової конкурентоспроможності, залучив 300 млрд дол. США інвестицій у країну за останні роки, має 50% торгового обороту з ЄС.  Співпрацюючи з Казахстаном, Україна могла б отримати багато корисного з досвіду Республіки в сфері економічних реформ, які для нашої держави зараз дуже важливі.  Це і залучення іноземних інвесторів шляхом надання їм преференцій, і пільгове оподаткування, і безкоштовне використання землі та відшкодування частини витрат інвестора на будівельно-монтажні роботи у важливих для держави секторах економіки.

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин