м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Михайло Непран: Кожна країна у першу чергу повинна підтримувати власного виробника

07.12.2017

Перший віце-президент ТПП України прокоментував законопроект № 7206 «Купуй українське, плати українцям».

 

«Наша економіка є відкритою: після підписання  Угоди про вільну торгівлю з ЄС  та з Канадою Україна відкрила свою економіку для зарубіжного бізнесу, але треба розуміти, що не тільки ми можемо робити експансію наших товарів у ці країни, це двостороння дорога. Аналіз ситуації спричинив пошук нових шляхів, які б могли підняти економіку України, він спонукав групу народних депутатів, на чолі із головою Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва  Віктором Галасюком, підготувати цей законопроект і внести його на розгляд Верховної Ради України. ТПП України підтримує законопроект № 7206  «Купуй українське, плати українцям». Ми об’єднуємо українських виробників, серед наших членів практично 100%  – це саме вітчизняний бізнес, і ми переконані, що треба приймати найрадикальніші заходи, щоб в Україні,  у першу чергу, міг без перешкод працювати вітчизняний виробник», – сказав Михайло Непран у ефірі Першого ділового телеканалу.

Автори законопроекту «Купуй українське, плати українцям» переконані: українська економіка зростає мізерними темпами, а промисловість щороку скорочується. На їхню думку, купуючи за кордоном товари, які Україна виробляє або здатна виробляти сама, ми даруємо іншим країнам робочі місця, інвестиції та податки,  а самі лишаємось боржником та експортером сировини, робочих рук і талантів. Для виправлення ситуації запропоновано вдосконалену модель публічних закупівель із багатофакторною оцінкою тендерних пропозицій, яка поставить їх на службу економічному розвитку України, подоланню безробіття, еміграції та підвищенню доходів громадян.

Головна новація законопроекту № 7206 – запровадження обов’язкового врахування критерію місцевої складової з вагою не менше 20% у структурі приведеної ціни для спеціалізованих предметів закупівель, що визначаються Кабміном. Місцева складова обраховується через рівень ресурсної локалізації виробництва предмета закупівлі за прозорою формулою, встановленою законом згідно з методикою, яка згодом буде затверджена урядом.

За оцінками експертів, ухвалення цього законопроекту додасть близько 1,1 відсоткового пункту до зростання ВВП, а також потенційно скоротить імпорт на 4,4 в.п., що позитивно позначиться на торговельному балансі, промисловому виробництві та доходах українців. 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Михайло Непран, підприємництво

Анонси

Останні новини

Більше новин