м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Питання надрокористування для будівельної галузі повинно бути в пріоритеті у державі та стати драйвером економіки України

18.06.2018

Прийняття постанови КМУ щодо права власників цілісних майнових комплексів виробників будматеріалів отримувати спецдозволи для забезпечення власного виробництва сировинною базою без аукціону й досі блокується

Про це йшлося на ІІІ Будівельному конгресі України «Надра України – шанс і втрати будівельників», що відбувся у Торгово-промисловій палаті України. Представники громадських організацій, виробники будматеріалів обговорили постанову КМУ «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» від 30.05.2011 р. № 615.

«Лише за умови взаємних чітких зобов’язань влади і бізнесу в механізмі державно-приватного партнерства прийдуть системний інвестор, малий і великий бізнес у регіони, територіальні громади отримають перспективу»,− сказав Іван Салій, голова комітету виробників будматеріалів та з питань будівництва, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів.

До проекту Рекомендацій-звернення учасників ІІІ Будівельного конгресу України «Надра – шанс і втрати будівельників» увійшли такі пункти:

  1. Встановити, що при вчасному поданні підприємством документів щодо подовження спецдозволу на надрокористування, термін дії попереднього спецдозволу продовжується до моменту видачі нового.
  2. Влада і бізнес ідуть назустріч один одному, відповідають за позитив обидві сторони.
  3. Продовжити безстроково дію правильної постанови КМУ щодо права власників цілісних майнових комплексів виробників будматеріалів отримувати спецдозволи для забезпечення власного виробництва сировинною базою без аукціону – як державна підтримка діючих десятиліттями успішних підприємств.
  4. Місцевим радам та адміністраціям надати право остаточного рішення на видобуток надр місцевого значення. Столична централізація тут недоречна.
  5. Встановити порядок, що Ради приймають рішення щодо погодження надрокористування в регіоні за один раз (на одному засіданні).
  6. Ввести персоніфіковану відповідальність керівників структур Мінекології та Держгеонадр за вчасну видачу спецдозволів (формальні відмови та затягування – то корупційні «звитяги»).
  7. Ліквідувати комісії в Мінекології та Геослужбі, як такі, що протидіють та взаємно контролюють (блокують) одна одну.
  8. Утворити одну спільну Комісію для розгляду лише спірних або складних питань, щодо яких міністр чи керівники Геослужби, Геоінспекції, Геокадастру виявлять ініціативу порадитись колективно перед прийняттям рішення самостійно.
  9. Комісія розглядатиме скарги та звернення бізнесу і громадських організацій щодо діяльності державних установ. Комісія працюватиме публічно за участі заявників і громадських організацій.

Після отримання пропозицій і доповнень від представників уряду, державних служб, обласних адміністрацій і рад, громадських організацій вирішено просити Кабінет Міністрів України та підпорядковані структури – Геослужбу, Геоінспекцію, Геокадастр – внести відповідні зміни.

Теги: ТППУ

Анонси

Останні новини

Більше новин