м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ПРЕДСТАВНИКИ ЄБРР ЗАЦІКАВЛЕНІ У РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ РОБОТИ БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА В УКРАЇНІ

22.03.2017

Ефективність діяльності Установи бізнес-омбудсмена в Україні обговорили президент ТПП України Геннадій Чижиков і представники Європейського банку реконструкції та розвитку. Завдання бізнес-омбудсмена – сприяти боротьбі з корупцією та підвищенню інвестиційної привабливості України, забезпечувати прозорість ведення бізнесу. ТПП України є членом Наглядової ради бізнес-омбудсмена, в якій представлено три блоки: уряд, бізнес, в особі уповноважених бізнес-асоціацій, і міжнародні фінансові інституції, що виступають донорами цього проекту.

Установа бізнес-омбудсмена запрацювала в Україні у 2015 році. Вітчизняні підприємці мають можливість подати скаргу бізнес-омбудсмену на орган державної влади, підконтрольну державі компанію або чиновника у разі порушення їхніх законних прав. Із отриманих майже 1,5 тисячі звернень  переважна частина стосується роботи ДФС, правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування. Установа бізнес-омбудсмена діє не тільки як орган із розгляду скарг від бізнесу стосовно порушення його прав, але й як майданчик, де уряд разом із уповноваженими від бізнесу асоціаціями узгоджує питання сприяння вдосконаленню бізнесу з метою покращення його конкурентоспроможності.

«Із часом, якщо в Україні успішно пройдуть відповідні реформи, роль бізнес-омбудсмена зможуть взяти на себе бізнес-асоціації. На сьогоднішній день, лише згуртувавшись, ми можемо стояти на варті інтересів вітчизняного бізнесу», – підкреслив Геннадій Чижиков.

Нагадаємо, що у лютому 2017 року Альгірдас Шемета презентував результати роботи Установи бізнес-омбудсмена за 2016 рік у цілому та за четвертий квартал зокрема. Податкові питання, дії правоохоронних органів, законопроекти та зміни до них, дії державних регуляторів, а також органів місцевого самоврядування та мерів – такий топ-5 основних предметів скарг від малого та середнього бізнесу. У четвертому кварталі Рада отримала найбільшу кількість скарг – 275! 75% звернень – від малого та середнього бізнесу. Ця тематика є актуальною та потребує обговорення  бізнес-спільнотою та громадськістю. Сплачуючи податки та створюючи нові робочі місця, бізнес  повинен бути впевнений  у захисті та підтримці місцевої влади, яка теж зацікавлена в нарощуванні бізнесу на території громад і наповненні місцевого бюджету. За словами Альгірдаса Шемети, діалог із державними органами  суттєво покращився –  понад 60% справ було закрито з позитивним результатом для скаржників. І хоча податкові питання все ще залишаються найболючішими для українського бізнесу, ДФС виконала 91% усіх рекомендацій.

Теги: ТППУ, Бізнес, бізнес-омбудсмен

Анонси

Останні новини

Більше новин