м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україні потрібні новітні технології у галузі деревообробки

20.06.2017

За ініціативи Торгово-промислової палати України, спільно з «Інститутом економіки та прогнозування НАН України», відбулись громадські слухання, присвячені обґрунтуванню інструментів підтримки та створенню ефективних умов і переваг для розвитку в Україні виробництва нових енергозберігаючих конструкційних матеріалів з деревини.

Мета заходу – обговорення перспектив співпраці науки, бізнесу та держави в сфері розвитку деревообробної промисловості та розширення її експортного потенціалу на основі використання інноваційних технологій. Йшлося про залучення інвестицій, збільшення експорту продукції галузі з високим рівнем обробки, включення в міжнародні ланцюги доданої вартості, розвиток виробництва енергоефективних матеріалів, зменшення енергозалежності вітчизняної промисловості, розвиток будівництва енергоефективних будинків тощо.

Провідні експерти та представники наукових кіл у своїх презентаціях надали вичерпну інформацію з питань забезпеченості деревообробної галузі України лісом, можливостей використання в Україні західних технологій енергозберігаючих і конструкційних матеріалів із деревини, перспективи розвитку експортного потенціалу для національних виробників продукції з деревини з глибоким ступенем переробки.

Під час обговорення було презентовано концепцію створення індустріального парку «Еделізон Україна», на території якого передбачається спорудження сучасного інноваційного деревообробного комбінату з випуску як елементів, так і практично готових енергозберігаючих будівель різного призначення, у тому числі для потреб переселенців із Донецької та Луганської областей, потерпілих від надзвичайних ситуацій.

«ТПП України давно співпрацює з Інститутом НАН України, в тому числі з питань практичного втілення проекту створення одного з індустріальних парків у Харкові, на базі якого передбачається формування інноваційного деревообробного підприємства з випуску енергозберігаючих будівель із використанням конструкційних матеріалів на прикладі провідних європейських аналогів. Зазначений проект підтримано Кабінетом Міністрів України та профільними Комітетами Верховної Ради України», - сказав перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

За підсумками громадського обговорення питання залучення в країну іноземних інвестицій та інноваційних технологій для здійснення практичних кроків у реалізації відповідних проектів у деревообробній галузі, що сприятиме збільшенню експорту продукції з високим ступенем переробки та високою доданою вартістю,  учасниками прийнято Резолюцію, яку Торгово-промислова палата України направить до Кабінету Міністрів України.

Теги: ТППУ, підприємництво, промисловість, деревообробна промисловість

Анонси

Останні новини

Більше новин