м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна повинна диверсифікувати асортимент експортних товарів до Палестини

27.09.2018

Учасники українсько-палестинського бізнес-форуму, що відбувся у ТПП України у рамках чотириденного візиту палестинської делегації до України, також вважають за необхідне проведення спільних бізнесових виставок, співпрацю у торгівлі й інвестиційній діяльності та обмін досвідом

 «Незважаючи на невеликі темпи, обсяги торговельно-економічного обігу між Україною та Палестиною постійно зростають. Це свідчить, насамперед, про зацікавленість обох країн у співробітництві та розвитку ділових відносин», − сказав Валерій Король, віце-президент ТПП України.

Велика частка − 99,9% − українсько-палестинського  товарообігу складається саме з українського експорту. За даними Державної служби статистики України, з 2015 по 2017 р. обсяг українського експорту зріс більш ніж удвічі і досяг 21,9 млн дол. США. Серед українського експорту переважають сільськогосподарська продукція, продукти харчування, граніт. Майже 60 відсотків експорту – рослинні та тваринні олії, борошно та зерно. Окрім цього, Палестина виявляє зацікавленість у співпраці в таких галузях, як деревообробна, будівельних матеріалів, фармацевтична, косметична, машинобудування, туризм, хімічна промисловість та інші.

«Приватний сектор Палестини має великі можливості для розвитку торговельних відносин, зокрема з Україною. Нашу країну цікавлять інвестиції в Україну у сільському господарстві та промисловості. Палестинський уряд нараз активно впроваджує програму економічного розвитку країни, що націлена на збільшення економічних партнерів усередині держави та включає в себе підтримку підприємців галузей туризму, технологій та сільського господарства. Важливим питанням є полегшення процедури отримання української візи для палестинців», − зазначив посол Палестини в Україні Др. Мохамед Аль-Асаад.

За перший квартал 2018 р. Україна експортувала до Палестини  товарів на 5,35 млн дол. США, що становить 79% від обсягів за аналогічний минулорічний період. Зниження пояснюється високою точкою відліку та запровадженням палестинською стороною скорочення імпорту через складний фінансовий стан економіки.

Реальні цифри значно вищі, оскільки статистика не завжди відображає Палестину як окрему митну територію − велика частина товарів із України завозиться через Ізраїль, Туреччину та Йорданію. З урахуванням цього, за неофіційною інформацією відповідних палестинських урядових структур, двосторонній товарообіг досягає щороку 40−50 млн дол. США, а в ТПП Палестини показник оцінюють у кілька сотень мільйонів доларів.

Учасники форуму також говорили про складності на шляху налагодження більш тісних контактів. Було зазначено, що Палестина перебуває на етапі становлення державності. Це впливає на розвиток двостороннього співробітництва у різних сферах. Внаслідок цього, зокрема, відсутні належна договірно-правова база (договірні документи можуть укладатися лише на рівні окремих міністерств, відомств, компаній і підприємств) та двосторонні органи співпраці.

Завершенням першого дня бізнес-форуму стали В2В-перемовини між учасниками палестинської делегації та представниками українського бізнесу.

Теги: ТППУ, Палестина

Анонси

Останні новини

Більше новин