м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Українські компанії, що працюють у сфері відновлюваних джерел енергії, налагодили інтернаціональний діалог

15.06.2017

Законодавчі напрацювання й інвестиційний потенціал України у відновлюваній енергетиці презентували на бізнес-форумі «Україна – Казахстан: нові обрії економічного співробітництва», що відбувся в Астані в рамках Національного дня України на ЕКСПО 2017. Захід став унікальною платформою для налагодження взаємодії України та Казахстану у відновлюваній енергетиці.

«Нам потрібно швидше вчитися працювати в нових умовах. Зокрема, ми явно недооцінюємо транспортні та логістичні можливості нового транспортного маршруту з України в Китай через країни Центральної Азії для  перевезення вантажів із України та країн Північної Європи (через функціонуючий маршрут «Вікінг») в країни Азії. Співпраця з Казахстаном є для нас особливо важливою, оскільки ми розглядаємо казахський ринок як один із важливих шансів для розширення географії нашого експорту. Україні дійсно є що запропонувати Казахстану. Перспективні напрями нарощування експорту – в поставках машинобудівного обладнання, продукції металургійної, деревообробної,  фармацевтичної і нафтохімічної промисловості, АПК», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков, модеруючи бізнес-форум.

На тому, що Україна та Казахстан мають стати сильним ланцюгом «Нового Шовкового шляху» наголосив і віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. Транснаціональний коридор — «Новий Шовковий шлях» простягнеться із Китаю до Європи, і проляже через Казахстан, Азербайджан, Грузію, Україну, Каспійське і Чорне моря. На кордоні з ЄС він вийде через Бескидський тунель. Новий шовковий шлях має генерувати нові логістичні, виробничі та сервісні потужності. 

«Україна прагне разом із Казахстаном стати частиною товаровиробників, які долучені до цього процесу. Коли кажемо про транспортний коридор, то мусимо запропонувати власний конкурентний експорт», — сказав Геннадій Зубко.

 За його словами, перспективними, зокрема, є технології українського авіабудування.

«АН-148 і АН-158 Україна збирає із використанням європейських технологій та запчастин. Значна частка креативної економіки присутня у суднобудівній галузі, наукових інноваційних розробках. Ми прагнемо, аби її українська складова у рамках Нового шовкового шляху ставала щоразу вагомішою», — підкреслив Геннадій Зубко.

Казахстан є одним із основних торговельних партнерів України серед країн Центральної Азії та посідає 3-тє місце за обсягом товарообігу із Україною серед країн СНД і 21-ше – із країнами світу. Останнім часом торгівля між Україною і Казахстаном істотно послабшала. Як відомо, на це є об’єктивні причини – введення РФ незаконних заборон і обмежень на транзит українських товарів, які традиційно поставлялись в країни Середньої Азії. У процесі економічного співробітництва з Казахстаном Україна могла б отримати багато корисного з досвіду в сфері економічних реформ, які для нас зараз дуже важливі. Це, зокрема,  залучення іноземних інвесторів шляхом надання їм преференцій, пільгове оподаткування, безкоштовне використання землі та відшкодування частини витрат інвестора на будівельно-монтажні роботи у важливих для держави секторах економіки.

«Зараз  нам треба правильно розставити акценти – яким саме чином ми разом працюватимемо над тим, щоб поліпшити наш товарообіг із Казахстаном. Цифри ми всі знаємо: у нас є падіння. Тож задача – в об’єднанні  зусиль: Торгово-промислової палати України, як консолідуючої та комунікативної платформи для бізнесу; уряду, який підтримує процеси з точки зору нормативних актів, що регулють діяльність бізнесу; та безпосередньо бізнесу, від якого ми чекаємо прямих інвестицій», – сказав віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

До складу урядової делегації також увійшли заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська, заступник міністра агропромислового комплексу України Ольга Трофімцева, керівник Державного агентства України з управління Чорнобильською зоною відчуження Віталій Петрук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України тощо.

«У 2016 році експорт України до Казахстану склав $400,1 млн і перспективи співпраці значні. На Українсько-казахському бізнес-форумі ми закріплювали B2B-зв’язки та створювали нові можливості для експорту, розповідали компаніям Казахстану про Україну і можливості співпраці з українськими експортно-орієнтованими підприємствами та про спільні інвестиційні проекти», сказала Наталія Микольська.

 «Впродовж останніх кількох років перед Україною поставали енергетичні виклики, які ми успішно долали. Сьогодні ми продовжуємо активно працювати над тим, щоб стимулювати розвиток відновлюваної енергетики. Участь у виставці ЕКСПО 2017,  представлення українських технологій, обмін досвідом з іншими країнами – це можливість налагодити взаємовигідну співпрацю, у тому числі з Казахстаном. Ми зацікавлені у залученні досвіду, передових технологій та інвестицій Казахстану. Зі свого боку, Україна підготувала і продовжує удосконалювати законодавче поле, створюючи сприятливі умови для інвестування у «зелені» проекти», – наголосив Сергій Савчук.

Значна частина форуму була присвячена зустрічам у форматі B2B. В Астану з України  приїхали представники 30 провідних компаній, що працюють у сфері енергетики та енергоефективності, а також в інвестиційній, банківській, фінансовій і консалтинговій сферах. Серед них – «Укренерго», «Турбоатом», завод «Рапід», ДТЕК, «Донбасенерго», «Фурлендер», «Вітропарки», «Укртепло»,  «Котлотрубопром» та інші. До складу казахської делегації увійшли представники машинобудівної, металургійної, хімічної, харчової, фармацевтичної, будівельної галузей і легкої промисловості. У рамках форуму «Турбоатом» і «Комерційний Центр ERG» підписали угоду про ділове співробітництво. 

Перед початком форуму учасники мали змогу відвідати тематичні стенди України та Казахстану. Наша країна демонструвала новітні досягнення в галузі енергетики майбутнього. Щоб максимально полегшити встановлення ділових контактів між відвідувачами виставки й українськими підприємцями, ТПП України, як організатор-розпорядник української експозиції, розробила спеціальну автоматизовану пошукову систему, завдяки якій будь-який фахівець, котрий відвідав вітчизняний стенд, може знайти партнера у відповідному секторі енергетичного ринку України і встановити з ним прямий контакт, навіть якщо він не присутній на  виставці.

У рамках Національного дня України відбулися також  культурні заходи. У відкритті Дня взяли участь представники української діаспори, артисти, зокрема рок-група «Kozak System». Родзинкою культурної програми стала демонстрація найдовшого рушника, створеного спеціально для ЕКСПО 2017.

Нагадаємо, за останні роки ТПП України провела два форуми з KAZNEX INVEST в Києві (в 2013 і 2016 рр.), на яких були присутні представники понад 100 українських компаній, міністерств, відомств, органів місцевої влади. Сторони залишилися задоволені підсумками цих заходів.

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес-форум, енергетика, альтернативна енергетика, Україна, Казахстан, Експо 2017

Анонси

Останні новини

Більше новин