м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Вчитися у кращих і ставати кращими: у ТПП України відбулась зустріч афілійованих членів та членів-кореспондентів Європалати

05.09.2019

ТПП України у ході попередніх виборів знову обрано до Ради директорів Європалати, разом із очільниками палат Грузії, Чорногорії та Боснії і Герцеговини.

«Для нас дуже важливо, що саме Україна була обрана локацією цієї зустрічі. Бо Україна зараз задає тренд інновацій, змін, нових підходів і мислення, і Європалата хотіла побачити це на власні очі, побувати в Україні, почути її голос, першоджерело, щоб розуміти,  як найшвидше інтегрувати нашу, здатну до процвітання, країну в сім'ю європейських країн.
Далеко не кожна країна наділена правом проведення такої зустрічі.
Зазвичай, це держави, що вже досягли успіху в економічних реформах і довели, що вони економічно сильні та позначають тренди розвитку в Європі», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Засідання афілійованих членів та членів-кореспондентів Асоціації європейських торгово-промислових палат відбулося на чолі з президентом Європалати паном Крістофом Ляйтлем.   На засідання завітали представники EUROCHAMBRES, а також представники торгових палат із Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Грузії, Латвії, Молдови, Чорногорії, Туреччини та INSULEUR.                                                   

Вони приїхали, аби почути, що планує Україна на найближчі 510 років? Чого б ми хотіли досягти в сім'ї європейських країн? Які цінності ми сповідуємо? Який маємо потенціал?

«В Україні подібний захід проводиться вперше. Принципової ваги йому  надає подальша можливість ТПП України брати участь у пленарних асамблеях Європалати, під час яких представники з України мають змогу формувати пропозиції до порядку денного Європейської Комісії; долучатися до роботи в Європейському парламенті підприємців;  прямо спілкуватися з очільником Європейської Комісії та  голосувати в процесі прийняття важливих рішень загальноєвропейського значення. Крім того, участь у таких європейських програмах, як East Invest, East Invest-2, East Invest-3, які пропонує Європалата, завжди була невід’ємною частиною роботи ТПП України, спрямованої на підтримку зовнішньоекономічних ініціатив українського малого та середнього бізнесу», – сказав Валерій Король, віцепрезидент ТПП України.

Україна, будучи з 2003 року афілійованим членом Європалати, перебуває в статусі рівноправних членів Європалати, нарівні з палатами країн Євросоюзу. І це той прецедент,  який створила вперше саме ТПП України.  Ми довели, що незалежно від формального членства в ЄС можна бути повноправним партнером і дуже тісно співпрацювати з Євросоюзом і його складом.

Українська палата високо оцінює свою участь у діяльності EUROCHAMBRES як афілійованого члена  та члена-кореспондента, дуже цінує допомогу та підтримку, яку  отримала за багато років співпраці з EUROCHAMBRES завдяки численним заходам і програмам для розвитку потенціалу ТПП України  та сприяння міжнародному економічному співробітництву та торгівлі нашої країни.

«Лише минулого тижня парламент сформував новий уряд. Його склад позитивно сприймається більшістю бізнес-асоціацій, а  попередні плани роботи дають нам надію на швидкий соціальний та економічний розвиток України. На першому засіданні Кабміну новий прем'єр-міністр заявив, що за нового уряду ВВП України протягом 5 років зросте на 40%. Це дуже амбітна ціль, і ми будемо раді допомогти новому уряду в його починаннях. Новий уряд також підтвердив, що Україна продовжить твердо дотримуватися курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію.
Наше завдання  бути дієвим партнером для уряду. Щоб допомогти якомога швидше інтегрувати Україну і в економічному, і в політичному сенсі до складу європейських країн, до складу ЄС. Тільки тоді ми станемо повноправно впливати на прийняття політичних рішень», – сказав Геннадій Чижиков.

Зустріч партнерів та членів-кореспондентів дала можливість обговорити результати впровадження спільних  попередніх проєктів, а також тих, що знаходяться в стадії розробки, на які ми можемо очікувати в майбутньому.

Арнальдо Амбруццині, виконавчий директор Європалати, презентував проект «Chamber+».  Це ініціатива EUROCHAMBRES, що має на меті  підтримку/розширення співпраці мережі Європейської палати в рамках фінансованих ЄС програм.  Вона побудована на таких міркуваннях:

  • існує нереалізований потенціал для палат, тож краще співпрацювати, обмінюючись потенціалом і знаннями, зокрема, в рамках численних програм ЄС, які доступні;
  • палати повинні диверсифікувати свої джерела доходу, від членських внесків, традиційних послуг і спонсорських; фінансування ЄС може внести свій вклад у цей процес;
  • це дозволяє EUROCHAMBRES розширити свій «віртуальний потенціал» із 45 національних організацій у 1700 місцевих і регіональних організацій, що володіють значними ресурсами і досвідом.

Основна мета  «Chamber+»  полягає в об’єднанні європейських палат із подібним інтересом і в підтримці розробки спільних європейських ініціатив. Це  здійснюється віртуальними мережами палат, які погодилися працювати разом за конкретною темою і в конкретному секторі, для певної мети і на певний термін. Результатом повинна бути підготовка/уявлення/реалізація європейського проекту.
Роль EUROCHAMBRES полягає в полегшенні цього процесу завдяки віртуальній платформі  й обміну знаннями та досвідом з даної теми охоплено.

«Київ – місток між Сходом та Заходом Європи. Майбутнє континенту – наше спільне завдання, що не обмежується групою з 28 країн. Наше розуміння європейської єдності стає все важливішим у сучасному світі. Протекціонізм та ізоляція – це неприпустимо. Наші основні принципи – вільна торгівля та чесна конкуренція. Бізнес має виступити піонером: давайте покажемо політикам, як перетворити ризики на можливості та рухати інтеграцію всього континенту вперед», – сказав Ріфат Хісарчікліоглу, президент TOBB (Туреччина), віцепрезидент Європалати.

Без сумніву, Українська палата продовжує настійно потребувати консультативної підтримки EUROCHAMBRES у багатьох сферах, оскільки вона активно працює для залучення українського бізнесу до Європи та до європейської ділової практики.
 
Дякуємо  EUROCHAMBRES та її керівництву за постійну підтримку та допомогу.

«Ми не політики, ми підприємці, які звикли діяти! Добре, коли в організації є голоси. Європалата надає послуги 20 млн компаній! Ми несемо відповідальність за майбутнє та робимо внесок у мирне існування та процвітання.  Економіка має служити людям. Нам потрібні рішення, а не зброя. Ми  маємо просувати вільну торгівлю по всьому світу. Гасло ТПП України «разом» має стати ключовим меседжем для Європи», – сказав Крістоф Ляйтль, президент Європалати.

 

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин