м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ГЛАВА УРЯДУ ТА БІЗНЕС-СПІЛЬНОТА ОБ'ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ ЗАДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

10.03.2017

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко ставиться до небезпідставного тиску контролюючих органів на підприємництво. Під час зустрічі з керівниками найбільших бізнес-асоціацій - ТПП України, УСПП, Федерації роботодавців та Ради підприємців при КМУ - досягнуто домовленостей щодо вдосконалення комунікації, регулярного проведення обміну думками, активнішого залучення ділової громадськості до формування в країні ефективної економічної політики.

«Тільки постійний діалог із урядом та особисто з прем'єр-міністром дає можливість максимально донести виклики, які стоять наразі перед бізнесом, та спільними зусиллями формувати план дій уряду з їх подолання. Прем'єр підтримав нашу з колегами спільну ініціативу щодо проведення Другого українського форуму бізнесу в квітні цього року. Захід має стати майданчиком для покращення взаємодії влади з неурядовими організаціями. Позитивний відгук прем'єра отримали і два масштабні заходи, які ТПП України спільно із партнерами проведе у травні, - Національний форум із підтримки експорту та бізнес-форум української діаспори у Києві. Вони покликані створити дієві ефективні механізми підтримки та просування вітчизняного експорту», - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

У ході зустрічі було порушено низку практичних питань, що сьогодні турбують бізнес. Так, до ТПП активно звертаються підприємства, які експортують свою продукцію до Центральної Азії та північно-західних провінцій Китаю в обхід Росії. По-перше, його тариф удвічі вищий, через що за рік Україна на 40% скоротила вантажопотік у цьому напрямку. Отже, ми втрачаємо традиційні ринки збуту. Стали важко передбачуваними й терміни доставки. Наразі є нібито два порозуміння щодо зниження портових зборів, які в Україні найвищі у світі, й оптимізації тарифів поромних переправ Чорноморськ-Поті (Батумі).

Інше вкрай важливе питання, на яке лідери ділової спільноти звернули увагу глави уряду, - вплив надмірного валютного регулювання на вітчизняну економіку. Бізнесу необхідна подальша лібералізація вимоги щодо обов'язкового продажу валюти хоча б до 50%. І навіть за цієї умови підприємства-експортери будуть змушені викуповувати власну ж валюту для закупівлі імпортної сировини, матеріалів, технологій.

Теги: Бізнес, ТППУ

Анонси

Останні новини