(044) 584-28-24  
Velyka Zhytomyrska Str. 33, Kyiv, 01601, Ukraine

Звіт «Барометр бізнесу» за березень 2024

«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України

 

За результатами опитування, у березні 2024 року на позитивні зміни очікують бізнеси всіх секторів. Експортери послабили негативні очікування.

Шосте опитування керівників підприємств та підприємців, які є членами та партнерами Торгово-промислової палати України виявило, що загальний індекс Барометру бізнесу в березні 2024 року склав 45,8, і це на 2,1, пункти вище, ніж у лютому 2024 року, та на 5,4 вище показника січня 2024 року. Відносно минулого місяця покращення відчувається майже за всіма показниками, за винятком сектору послуг, де відзначається зниження показника на 0,4 пункти

 

 

Усі сектори, крім сектору послуг, очікують у березні 2024 року на відносне покращення умов ведення бізнесу, хоча саме у секторі послуг значенні індексу Барометру найбільше. Індекси Барометру секторів становлять: для сектору виробництва – 45,7+4,0,  будівництва – 41,4+4,4, сектор послуг – 47,5-0,4, торгівлі – 42,1+0,4. 

 

Мікро-, малі та середні підприємства також демонструють послаблення негативних очікувань. Зростання індексу Барометру відповідно становить +2,2+5,1 та +1,5, але значення залишаються нижче 50 пунктів. Великі підприємства після стрімкого посилення позитивних очікувань у лютому змінили свою позицію на зворотну, яка узгоджується з баченням меншого за розміром бізнесу. Значення Барометру 45,6.

Експортери послабили негативні очікування. Зафіксовано зростання індексу на +1,1 пункти до 45,0 пунктів.

 

 

Тема ”Введення військового збору для ФОП" виявила наявність різних поглядів бізнесу. Понад половина опитаних (52%) не підтримують або категорично проти запровадження військового збору для ФОП. Майже третина (36%) мають позицію, що це потрібно зробити із застосуванням певних компенсаторних механізмів для малого бізнесу.

 

Звіт за березень 2024 року доступний за посиланням.

 

Щомісячно, крім регулярного опитування, яке проводиться в останні 2 дні місяця та перші 3-5 днів наступного місяця, респонденти можуть відповісти на «гаряче» питання місяця та звернутися на гарячу лінію ТПП України.

Опитування проводиться у верифікованих чат-ботах в Telegram та Viber і потребує лише 2 хвилини часу.

Доступ до звіту «Барометр бізнесу» за лютий 2024 року: https://ucci.org.ua/uploads/files/65d788b5b59ab305723880.pdf

 

Про «Барометр бізнесу»

«Барометр бізнесу» від Торгово-промислової палати України – це бачення компаній та підприємців, які є членами та партнерами Торгово-промислової палати України, яке відображає очікування щодо зміни бізнес-середовища в наступному місяці у порівнянні з попереднім.

Базується на опитуванні, яке враховує стан показників («підіндексів») діяльності респондентів 4-х секторів (виробництво, будівництво, торгівля, послуги). «Барометр бізнесу» адаптований до потреб членів та партнерів Торгово-промислової палати України. Особливістю «Барометру бізнесу» є включення спеціалізованих галузевих питань та аналіз стану експорту, що надає додатковий погляд на умови ринку.

Основна мета Індексу – дати підприємствам та підприємцям, які є членами та партнерами ТПП України, простий та доступний інструмент для оцінювання змін стану бізнес-середовища в Україні. 

Інтерпретація (пояснення) значень «Барометру бізнесу»:

  • Значення вище 50 означає зростання або розширення у секторі економіки порівняно з попереднім місяцем. 
  • Значення менше ніж 50 означає скорочення.
  • Значення 50 вказує на те, що немає змін порівняно з попереднім місяцем.

 

Цю публікацію було створено Торгово-промисловою палатою України в рамках Проєкту «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом узгодження експортної стратегії з регіональним розвитком і ЦСР», що фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам (авторкам) та упорядникам (упорядницям) і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ або інших агенцій ООН.